Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об оздоровлении и отдыхе детей" (относительно повышения ответственности государственных органов в сфере оздоровления и отдыха детей)

Проект закона Украины от 18.04.2013 № 2869
Дата рассмотрения: 18.04.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (щодо підвищення відповідальності державних органів у сфері оздоровлення та відпочинку дітей)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2008, N 45, ст. 313) наступні зміни:

1. абзац третій частини другої статті третьої доповнити і викласти в такій редакції:

"створення доступного та ефективного ринку послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, з обов'язковою участю та контролем з боку державних органів, визначених ст. ст. 4 - 7 цього Закону, а також за участю професійних спілок, об'єднань громадян, фондів, підприємств, установ та організацій, що забезпечують проведення оздоровлення та відпочинку дітей, здійснюють заходи з оздоровлення та відпочинку дітей самостійно або за участю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до вимог державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, згідно ст. 8 цього Закону";

2. В абзаці першому частини третьої статті п'ятої після слів "здійснює нормативно-правове" доповнити текст словами "та фінансове", а також після слів "забезпечує надання організаційної, науково-методичної, інформаційної" доповнити словами "та фінансової" і викласти в такій редакції:

"Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері сім'ї та дітей, здійснює нормативно-правове та фінансове регулювання у сфері сім'ї та дітей, забезпечує надання організаційної, науково-методичної, інформаційної та фінансової допомоги центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, об'єднанням громадян, підприємствам, установам та організаціям, дитячим закладам оздоровлення та відпочинку і громадянам".

3. Частину третю статті п'ятої доповнити абзацом такого змісту:

"вносить пропозиції щодо фінансового забезпечення питань та програм оздоровлення та відпочинку дітей і їх законодавчого та економічного врегулювання у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за участю та погодженням з іншими сторонами соціального партнерства";

4. Частину першу статті шостої доповнити абзацом чотири:

"підготовку пропозицій щодо питань та програм оздоровлення та відпочинку дітей України за участю та погодженням з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, іншими сторонами соціального партнерства, та їх фінансового забезпечення";

Абзац четвертий частини першої статті шостої стає абзацом п'ятим, абзац п'ятий - шостим і так далі по тексту.

5. В статті сьомій:

а) частину першу статті сьомої доповнити абзацом чотири:

"підготовку пропозицій щодо питань та програм оздоровлення та відпочинку дітей та їх фінансового забезпечення";

б) в абзаці четвертому частини першої статті сьомої, який стає відповідно абзацом п'ятим, після слів "виділення коштів з місцевих бюджетів на організацію оздоровлення та відпочинку дітей" доповнити текст словами "в першу чергу таким, що" і викласти в такій редакції:

"виділення коштів з місцевих бюджетів на організацію оздоровлення та відпочинку дітей, в першу чергу таким, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки";

абзац п'ятий стає абзацом шостим, абзац шостий сьомим і так далі по тексту.

6. Доповнити назву статті тридцять четвертої і викласти її в такій редакції:

"Стаття 34. Державний контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та виконанням і фінансуванням програм оздоровлення та відпочинку дітей".

7. Доповнити частину другу статті тридцять чотири абзацами 2) і 3):

"2) Перевірка виконання та фінансування узгоджених в рамках законодавства, цього Закону, програм оздоровлення та відпочинку дітей.

3) Перевірка виконання та фінансування послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення, згідно ст. 24. цього Закону".

8. Доповнити Розділ V статтею 34-1:

"Стаття 34-1. Відповідальність за порушення законодавства про оздоровлення та відпочинок дітей

1. Держава гарантує дитині право на оздоровлення та відпочинок, охорону здоров'я та безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах оздоровлення та відпочинку, сприяє створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формуванню навичок здорового способу життя.

2. Особи, винні у порушенні вимог законодавства про оздоровлення та відпочинок дітей, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.".

III. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;

забезпечити перегляд та скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Рибак

Опрос