Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно порядка добровольного отказа от депутатской неприкосновенности

Проект закона Украины от 05.04.2013 № 2739
Дата рассмотрения: 05.04.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку добровільної відмови від депутатської недоторканості

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до наступних законодавчих актів України:

1) Статтю 27 Закону України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 3, ст. 17, ВВР, 2001, N 42 ст. 212) доповнити частиною четвертою наступного змісту:

"4. Народний депутат України має право відмовитися від депутатської недоторканості шляхом подання відповідної заяви до Верховної ради України. Порядок зняття депутатської недоторканості за власним бажанням встановлюється Законом України "Про Регламент Верховної ради України".

2) Доповнити Главу 35 Регламент Верховної Ради України, затверджений Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (ВВР, 2010, N 16-17, ст. 134), статтею 221-1 наступного змісту:

"Стаття 221-1. Добровільна відмова народного депутата України від депутатської недоторканості

1. Народний депутат України має право добровільно відмовитися від депутатської недоторканості шляхом подання заяви на адресу Верховної Ради України.

2. Подана заява попередньо розглядається на засіданні комітету, до відання якого віднесено питання Регламенту. Комітет перевіряє, чи написав народний депутат України заяву добровільно та чи розуміє він наслідки подання такої заяви. Комітет розглядає дане питання не пізніше, як протягом 14 днів з моменту подання заяви.

3. Верховна Рада не пізніше, як на наступному пленарному засіданні з моменту надання комітетом висновку щодо поданої заяви вирішує питання про задоволення заяви про добровільну відмову від депутатської недоторканості.

4. Заява про добровільну відмову від депутатської недоторканості задовольняється шляхом прийняття постанови Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт відповідного народного депутата України на весь строк його депутатських повноважень у відповідному скликанні.

5. Народний депутат, який добровільно відмовився від депутатської недоторканості, має право звернутися до Верховної Ради України з проханням про її поновлення, але лише до моменту, коли його було затримано, заарештовано або притягнуто до кримінальної відповідальності. Заява про поновлення депутатської недоторканості задовольняється шляхом визнання такою, що втратила чинність постанови про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України.

6. Інформація про народних депутатів України, які добровільно відмовилися від депутатської недоторканості та які звернулися із заявою про поновлення депутатської недоторканості публікується в газеті "Голос України".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос