Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О безопасности и качестве пищевых продуктов" (относительно усовершенствования правового порядка обеспечения безопасности и качества пищевых продуктов)

Проект закона Украины от 04.07.2013 № 2524а
Дата рассмотрения: 04.07.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо вдосконалення правового порядку забезпечення безпечності та якості харчових продуктів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 19, ст. 98, із наступними змінами) такі зміни:

1. В статті 1:

1) абзац 12 після слів "споживання (використання) за призначенням" доповнити словами "і відповідності обов'язковим параметрам безпечності;";

2) абзац 108 викласти в такій редакції:

"стандарт - документ, затверджений центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання та споживчої політики, яким встановлено для загального та систематичного використання правила, інструкції або характеристики продуктів, пов'язаних з ними процесів або послуг, додержання яких є обов'язковим. Стандарт містить вимоги щодо безпечності харчових продуктів, встановлених санітарними заходами та має відповідати обов'язковим параметрам безпечності. Крім того, стандарт може включати вимоги щодо позначення, упаковки, маркування та етикетування продукту чи процесу, а також вимоги до термінології, яка вживається щодо процесу, продукту чи послуги;".

2. Пункт 2 частини першої статті 14 викласти у такій редакції:

"2) у разі якщо існують міжнародні стандарти, інструкції чи рекомендації, санітарні заходи розробляються з урахуванням їх положень, крім випадків, якщо ці міжнародні стандарти, інструкції чи рекомендації недостатні для забезпечення належного рівня захисту здоров'я людини;";

3. Пункт 3 частини шостої статті 20 викласти у такій редакції:

"3) забезпечувати використання у харчових продуктах дозволених інгредієнтів, які відповідають обов'язковим параметрам безпечності;".

4. Пункт 2 частини четвертої статті 30 викласти у такій редакції:

"2) харчова добавка не являє собою небезпеки для здоров'я споживача на рівні використання, на якому пропонується та не повинна містити будь-які шкідливі фактори у кількостях, що перевищують максимальні рівні, та спричиняти присутність небажаних речовин у харчових продуктах у кількостях, що перевищують рівні, визначені обов'язковими параметрами безпечності;".

5. В абзаці першому статті 32 слова "максимальні межі залишків" замінити словами "рівні визначені обов'язковими параметрам безпечності.".

6. Частину третю статті 44 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Здійснення попереднього документального контролю припиняється, якщо державними органами запроваджено заборону на ввезення на митну територію України товарів (у тому числі з метою транзиту), здійснюються протиепідемічні заходи, ветеринарно-санітарні заходи відповідно до рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій щодо сприйнятливих до хвороби тварин, продукції та сировини з них під час переміщення їх через митний кордон України або карантину тварин, запроваджено карантинний режим, виявлено вогнище карантинних організмів у країні походження, реекспорту або транзиту.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, а також забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос