Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно правового режима земель коллективной собственности

Проект закона Украины от 07.03.2013 № 2493
Дата рассмотрения: 07.03.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо правового режиму земель колективної власності

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 3-4, ст. 27), наступні доповнення:

1. Пункт 8 розділу X - Перехідні положення Земельного кодексу України доповнити абзацами 4 - 6 такого змісту:

"Земельні ділянки, які до введення в дію цього Кодексу були надані у колективну власність, і у відповідності до положень чинного законодавства не підлягають розподілу (паюванню), залишаються у власності суб'єкта права колективної власності, якому були надані. У разі реорганізації такого суб'єкта право власності на вказані земельні ділянки переходить до правонаступника(ів), якщо інше не передбачено установчими документами чи рішенням суб'єкта права колективної власності. Переоформлення права власності та розпорядження вказаними у даному пункті земельними ділянками здійснюється з урахуванням положень абзаців 5 та 6 даного пункту.

Земельні ділянки, які до введення в дію цього Кодексу були надані у колективну власність і знаходяться під будівлями та спорудами (майно пайового фонду колишніх сільськогосподарських підприємств), підлягають передачі правонаступникам відповідно до положень законодавства України разом з цими об'єктами. При передачі вказаних об'єктів іншим особам внаслідок виділення майна пайового фонду, передачі майна до комунальної власності, право власності на вказані земельні ділянки переходить разом з цими об'єктами їх власникам.

Земельні ділянки загального користування, що перебувають у колективній власності садівницьких товариств, підлягають переоформленню в спільну сумісну власність цих товариств.

Земельні ділянки, які до введення в дію цього Кодексу були надані у колективну власність і знаходяться під пасовищами, сіножатями, землями загального користування (внутрігосподарські шляхи, полезахисні лісосмуги та інші ґрунтозахисні насадження, гідротехнічні споруди тощо), іншими землями та угіддями, використання яких визначено для товарного сільськогосподарського виробництва або колективного садівництва відповідною документацією із землеустрою, підлягають передачі правонаступникам у спільну власність - в разі його реорганізації, а випадку їх відсутності до комунальної чи державної власності відповідно до порядку встановленого Кабінетом Міністрів України.

II. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос