Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно упрощения порядка приобретения детьми права собственности по договорам дарения и права пользования по договорам займа)

Проект закона Украины от 06.03.2013 № 2480
Дата рассмотрения: 05.03.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення порядку набуття дітьми права власності за договорами дарування та права користування за договорами позички)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину другу статті 32 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 40 - 44, ст. 356; 2005 р., N 26, ст. 352) доповнити абзацом третім такого змісту:

"Дозвіл органу опіки та піклування не потрібен при безоплатній передачі майна у власність неповнолітньому на підставі договору дарування (крім випадків укладення договорів дарування з обов'язком обдаровуваного на користь третьої особи) або у безоплатне користування на підставі договору позички".

2. Частину другу статті 177 Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 21-22, ст. 135; 2005 р., N 26, ст. 352) викласти у такій редакції:

"2. Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав:

укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири, за винятком договорів про безоплатну передачу дитині майна у власність - договорів дарування (крім випадків укладення договорів дарування з обов'язком обдаровуваного на користь третьої особи), або у користування - договорів позички;

видавати письмові зобов'язання від імені дитини;

відмовлятися від майнових прав дитини".

3. Частину третю статті 17 Закону України "Про охорону дитинства" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 30, ст. 142; 2011 р., N 42, ст. 433) доповнити другим реченням такого змісту:

"Дозвіл органу опіки та піклування не потрібен при безоплатній передачі майна дитині у власність на підставі договору дарування (крім випадків укладення договорів дарування з обов'язком обдаровуваного на користь третьої особи) або у безоплатне користування на підставі договору позички".

4. Статтю 12 Закону України "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 26, ст. 354) доповнити частиною п'ятою такого змісту:

"5. Дозвіл органу опіки та піклування не потрібен при безоплатній передачі майна дитині у власність на підставі договору дарування (крім випадків укладення договорів дарування з обов'язком обдаровуваного на користь третьої особи) або у безоплатне користування на підставі договору позички".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос