Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно восстановления гарантий независимости судебной власти)

Проект закона Украины от 06.03.2013 № 2477
Дата рассмотрения: 06.03.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відновлення гарантій незалежності судової влади)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., NN 41 - 45, ст. 529; з наступними змінами):

1) у статті 129:

частину шосту після слів "секретаря судової палати" доповнити словами "секретаря колегії суддів Конституційного Суду України";

доповнити частиною дев'ятою такого змісту:

"У разі економії фонду заробітної плати суми цих грошових коштів розподіляються за рішенням зборів суддів між усіма працівниками суду в якості премії";

2) статтю 138 викласти в такій редакції:

"Стаття 138. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці

1. Судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу" або, за його вибором, щомісячне довічне грошове утримання.

2. Суддя у відставці, який не досяг пенсійного віку, отримує неоподатковуване щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею пенсійного віку за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".

3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків суддівської винагороди судді, працюючого на відповідній посаді, без сплати податку. За кожний повний рік роботи понад 20 років на посаді судді розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки суддівської винагороди, але не більше ніж до 90 відсотків суддівської винагороди. Судді у відставці за станом здоров'я, який має стаж роботи на посаді судді менше 20 років, розмір щомісячного грошового утримання обчислюється пропорційно кількості повних років роботи на посаді судді.

4. У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів з дня виникнення права на відповідний перерахунок.

5. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання виплачується за останнім місцем роботи".

3) пункт 11 розділу XIII "Перехідні положення" доповнити реченням такого змісту:

"На цих суддів також розповсюджується раніше діючий порядок нарахування, перерахунку, індексації і виплати довічного грошового утримання".

2. У пункті 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" слова "Про судоустрій і статус суддів" виключити.

3. У Законі України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., NN 12-13, ст. 82; з наступними змінами):

1) у частині першій статті 2 слова "Про судоустрій і статус суддів" виключити;

2) абзац 2 пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" доповнити реченням такого змісту:

"Положення цього пункту не поширюються на суддів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос