Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О морских портах" (относительно прав трудовых коллективов и усовершенствования некоторых положений)

Проект закона Украины от 02.07.2013 № 2454а
Дата рассмотрения: 02.07.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про морські порти" (щодо прав трудових колективів та вдосконалення деяких положень)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про морські порти" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, N 7, ст. 5) такі зміни:

1. Пункт 8 частини першої статті 1 доповнити словами:

" , а також об'єкти соціального призначення (поліклініки, дитячі садки, дитячі оздоровчі табори, будинки відпочинку, клуби (інтерклуби), готелі, гуртожитки та інше;".

2. Статтю 11 доповнити новою частиною п'ятою в такій редакції:

"5. Кордоном зони прикордонного контролю в порту (на морському терміналі) є уріз причалу. Межа зон митного контролю на території порту визначається адміністрацією морського порту або власником морського терміналу.".

3. Статтю 18 доповнити новою частиною сьомою в такій редакції:

"7. При відсутності пропозицій від портових операторів (стивідових компаній) щодо початку своєї діяльності на території порту, адміністрація порту виконує функції портового оператора і зобов'язана забезпечити виконання робіт протягом всього періоду відсутності портового оператора. Порт продовжує функціонувати як єдиний майновий комплекс - морський термінал. До складу єдиного майнового комплексу входять і всі об'єкти портової соціальної інфраструктури.".

4. У статті 20:

1) в пункті 2 частини першої після слова "законодавства" доповнити словами "про охорону праці";

2) доповнити новою частиною третьою в такій редакції:

"3. Портовий оператор (стивідорна компанія) або інший суб'єкт господарювання до моменту приходу в порт, з метою укладення договорів з адміністрацією порту для реалізації своїх функцій, повинні в установленому порядку отримати всі необхідні ліцензійні та дозвільні документи на право виконання зазначених у Статуті суб'єкта господарювання робіт і видів діяльності (ліцензії, дозволи на право виконання робіт та експлуатацію обладнання, віднесених до категорії підвищеної небезпеки), пройти встановлену чинним законодавством України реєстрацію суб'єкта господарювання.".

5. Статтю 20 доповнити новими частинами сьомою, восьмою та дев'ятою відповідно у такій редакції:

"7. Проведення реорганізації або приватизації морських портів вирішується за участю трудових колективів (конференції трудового колективу) або їх виборних органів в особі профспілкових комітетів морських портів.

8. Відчуження або приватизація об'єктів соціального призначення, що перебувають на балансі морських портів, не може бути здійснено без участі і згоди трудового колективу (конференції трудового колективу) або його виборного органу в особі профспілкового комітету морського порту. Першочергове право приватизації або передачі в оренду об'єктів соціальної сфери належить трудовому колективу в особі виборного органу - профспілкового комітету.

Об'єкти соціальної інфраструктури морського порту (дитячі садки, медичні установи (поліклініки), клуби, бази відпочинку) за погодженням передаються в користування трудовим колективам морських портів в особі їх виборних представницьких органів (профспілковим комітетам) довгостроковими договорами оренди, безкоштовно або передачею с балансу власника на баланс профспілкового комітету.

9. Портові оператори (стивідорі компанії), інші суб'єкти господарювання, які провадять свою діяльність на території порту, укладають договори з виборним представницьким органом трудового колективу порту (профспілковим комітетом) на пайову участь в утриманні об'єктів соціальної інфраструктури, якими користуються працівники портових операторів (стивідорних компаній), інших суб'єктів господарювання.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос