Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-исполнительный кодекс Украины (относительно обеспечения права осужденных на лечение за рубежом)

Проект закона Украины от 02.07.2013 № 2453а
Дата рассмотрения: 02.07.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо забезпечення права засуджених на лікування за кордоном)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кримінально-виконавчого кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004 р., N 3, стаття 21) такі зміни:

1) у частині 1 статті 8 після слів "Охорона здоров'я забезпечується системою медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних заходів, а також поєднанням безоплатних і платних форм медичної допомоги" доповнити словами "у тому числі за кордоном";

2) доповнити статтею 81 в наступній редакції:

"Стаття 81. Право засуджених на лікування за кордоном

1. Засуджені мають право на отримання медичної допомоги та лікування за кордоном у разі необхідності надання того чи іншого виду медичної допомоги хворому та неможливості її надання в закладах охорони здоров'я України. Медична допомога і лікування за кордоном здійснюється за рахунок особистих грошових коштів чи коштів рідних та близьких.

2. Питання направлення засуджених на лікування за кордон може бути порушено самими засудженими, їх близькими та рідними, іншими особами, які мають право представляти інтереси засудженого в установленому законом порядку.

3. Рішення про доцільність лікування за кордоном приймається Комісією з питань направлення на лікування за кордон з урахуванням висновку головного спеціаліста відповідного профілю Міністерства охорони здоров'я, а також підтвердження лікувального закладу приймаючої сторони про можливість забезпечення лікуванням та підтвердження уряду приймаючої держави про забезпечення засуджених охороною.

4. Переміщення засуджених під вартою та під наглядом лікаря до перетину державного кордону здійснюється за рахунок держави.

Переміщення засуджених під вартою та під наглядом лікаря після перетину державного кордону здійснюється за рахунок приймаючої держави.

5. Утримання засуджених під час лікування здійснюється у відповідності до законодавства приймаючої держави.

6. Після завершення лікування засуджені повертаються на Україну для продовження відбування покарання.

7. Час перебування за кордоном для лікування зараховується до часу відбування покарання".

3) частину 5 статті 88 викласти в наступній редакції:

"Переміщення засуджених під вартою в межах України здійснюється за рахунок держави".

4) частину 1 статті 107 після слів "отримувати медичну допомогу і лікування, в тому числі платні медичні послуги за рахунок особистих грошових коштів чи коштів рідних та близьких;" доповнити абзацом наступного змісту:

"у випадку прийняття рішення Комісією з питань направлення на лікування за кордон про доцільність лікування за кордоном отримувати медичну допомогу і лікування за рахунок особистих грошових коштів чи коштів рідних та близьких;".

5) частину 5 статті 116 після слів "Засуджений має право звертатися за консультацією і лікуванням до установ, що надають платні медичні послуги" доповнити словами "у тому числі за кордоном".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

III. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос