Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования порядка осуществления единым источником власти в Украине (народом) права владеть, пользоваться и распоряжаться водными объектами, в том числе замкнутыми природными водоемами

Проект закона Украины от 21.02.2013 № 2368
Дата рассмотрения: 16.04.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку здійснення єдиним джерелом влади в Україні (народом) права володіти, користуватися та розпоряджатися водними об'єктами, у тому числі замкненими природними водоймами

Верховна Рада України постановляє:

І. У статті 59 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України від 25.01.2002 року N 3, стаття 27 із наступними змінами):

1) частину другу викласти в новій редакції:

"2. У разі позитивного результату місцевого референдуму про надання природних водойм у приватну власність, громадянам та юридичним особам за рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування можуть безоплатно передаватись у власність замкнені природні водойми загальною площею до 3 гектарів. Власники на своїх земельних ділянках можуть у встановленому порядку створювати рибогосподарські, протиерозійні та інші штучні водойми.";

2) частину четверту викласти в новій редакції:

"У разі позитивного результату місцевого референдуму про надання в оренду земель водного фонду громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.".

II. Частину другу статті 6 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України 1995 р., N 24, стаття 189 із наступними змінами) викласти у новій редакції:

"Український народ здійснює право власності на води (водні об'єкти) через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим, місцеві ради, а також шляхом проведення місцевого референдуму.".

IV. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Конституцією України та цим Законом.;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Конституцією України та цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос