Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обязательного нотариального удостоверения договоров потребительского кредитования)

Проект закона Украины от 20.06.2013 № 2365а
Дата рассмотрения: 20.06.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов'язкового нотаріального посвідчення договорів споживчого кредитування)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до законодавчих актів такі зміни:

1. У Декреті Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 13, ст. 113 із наступними змінами) пункт 3 статті 3 доповнити підпунктом "х" такого змісту:

"х) за посвідчення договорів про надання споживчого кредиту - 0,01 відсотка суми споживчого кредиту, зазначеної у договорі але не менше 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

2. У Законі України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 7, ст. 84) статтю 11 доповнити частиною чотирнадцятою такого змісту:

"14. Договір про надання споживчого кредиту на суму, яка перевищує шестикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на початок року, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

До суми споживчого кредиту також включаються додаткові угоди до договору про надання споживчого кредиту, які збільшують розмір споживчого кредиту.

Якщо внаслідок укладення додаткової угоди до договору про надання споживчого кредиту сума споживчого кредиту перевищить шестикратний розмір мінімальної заробітної плати, така додаткова угода укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

При посвідченні додаткової угоди до договору про надання споживчого кредиту нотаріус також перевіряє на відповідність вимогам закону зміст договору про надання споживчого кредиту, якщо він не посвідчувався нотаріально.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос