Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ликвидации Высшего административного суда Украины

Проект закона Украины от 20.02.2013 № 2349
Дата рассмотрения: 20.02.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про ліквідацію Вищого адміністративного суду України

Верховна Рада України постановляє:

Стаття 1

1. Ліквідувати Вищий адміністративний суд України з дня набрання чинності цим законом.

2. Вищий адміністративний суд України у стадії ліквідації розглядає касаційні скарги, які надійшли до нього до моменту набрання чинності цим законом.

Стаття 2

Тимчасово, до створення нового вищого спеціалізованого суду з адміністративних справ, покласти виконання функції суду касаційної інстанції на палату з адміністративних справ Верховного суду України.

Стаття 3

1. Судді, обрані до складу Вищого адміністративного суду України безстроково, протягом 2 місяців з моменту набрання чинності цим законом переводяться до Вищих спеціалізованих судів або до апеляційних адміністративних або апеляційних господарських судів.

2. Судді, які входили до складу судової палати, яка розглядала справи відповідно до статті 1711 Кодексу адміністративного судочинства України за їх заявою переводяться до місцевих адміністративних судів.

3. Судді, які не висловили згоду бути переведеними до інших судів мають право на відставку.

Стаття 4

1. До утворення нового вищого спеціалізованого суду з розгляду адміністративних справ повноваження Вищого адміністративного суду України (у тому числі повноваження суду касаційної інстанції) здійснює судова палата з адміністративних справ Верховного суду України.

2. Надати Пленуму Верховного суду України повноваження тимчасово залучати до роботи у судовій палаті з розгляду адміністративних справ Верховного суду України суддів, обраних безстроково до нижчестоящих судів. Тимчасово залучені до роботи у Верховному суді України судді на період такого залучення користуються всіма правами судді Верховного суду України, крім випадків, визначених цим законом.

3. Судді, тимчасово переведені до Верховного суду України, не мають права голосу на Пленумі Верховного суду України.

Стаття 5

1. Цей закон набуває чинності з дня наступного за днем його опублікування.

2. Продовжити строк касаційного оскарження справ, строк оскарження яких не сплив на момент набрання чинності цим законом, на 30 днів.

3. Встановити, що рішення Вищого адміністративного суду України, винесені ним як судом першої інстанції, можуть бути оскаржені до Верховного суду України в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня набрання чинності цим законом. Цей строк поновленню не підлягає.

4. Кабінету міністрів України у 10 денний строк внести до Верховної ради України проект закону щодо внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" з метою забезпечення фінансування Верховного суду України.

5. Рекомендувати Верховному суду України протягом 6 місяців з дня набрання чинності цим законом внести до Верховної ради України пропозиції щодо визначення суду касаційної інстанції з розгляду адміністративних справ.

6. Державній судовій адміністрації забезпечити проведення ліквідаційної процедури юридичної особи Вищого адміністративного суду України та визначити орган, який буде тимчасово зберігати архів Вищого адміністративного суду України та забезпечити видачу копій документів із нього.

7. У частині 2 статті 31 Законі України "Про судоустрій та статус суддів" Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 41-42, N 43, N 44-45, ст. 529, ВВР, 2012, N 22, ст. 221) слова "Вищий адміністративний суд України" виключити.

8. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим законом, діють у частині, що не суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос