Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно запрещения передачи музейных предметов, музейных коллекций, музейных собраний и предметов музейного значения государственной и коммунальной форм собственности

Проект закона Украины от 20.02.2013 № 2347
Дата рассмотрения: 20.02.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони передачі музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення державної та комунальної форм власності

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122):

1) доповнити новим абзацом шостим такого змісту:

"порушення порядку передачі предметів культурної спадщини з місць їх постійного зберігання";

2) у абзаці сьомому слова "від ста до ста п'ятдесяти" замінити словами "від двохсот до трьохсот";

У зв'язку з цим абзаци шостий та сьомий вважати відповідно сьомим та восьмим.

2. У Законі України "Про музеї та музейну справу" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 25, ст. 191) статтю 21 доповнити абзацом 5 такого змісту:

"Музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання та предмети музейного значення, що є державною або комунальною власністю, відносяться до речей загального користування і не підлягають передачі в індивідуальне чи інше користування (в тому числі для інтер'єрного оздоблення приміщень в будівлях і спорудах органів влади, кабінетів їх посадових осіб), крім випадків, що забезпечують передбачену законом мету діяльності музеїв".

II. Прикінцеві положення

1) Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 2 цього Закону, який набирає чинності через 2 місяці з дня його опублікування.

2) Центральному органу виконавчої влади в галузі музейної справи у двохмісячний строк з дня опублікування цього Закону забезпечити повернення музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення вилучених на порушення закону.

 

Голова Верховної Ради України 

В. РИБАК 

Опрос