Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно перевода садовых и дачных домов в жилые дома и регистрации в них места проживания)

Проект закона Украины от 18.06.2013 № 2336а
Дата рассмотрения: 04.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Житловому кодексі Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1983 р., N 28, ст. 573):

1) у першому реченні статті 6 після слів "для постійного" доповнити словами "або тимчасового", а слово "громадян" замінити словами "фізичних осіб";

2) доповнити статтею 8-1 такого змісту:

"Стаття 8-1. Переведення у жилі будинки садових і дачних будинків

Громадяни відповідно до цього Кодексу та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, мають право на переведення дачних і садових будинків, які відповідають технічним і санітарним нормам, у жилі будинки.

Переведення дачних і садових будинків у жилі будинки провадиться за зверненнями громадян відповідними органами місцевого самоврядування".

2. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002, N 3-4, ст. 27):

1) у частині третій статті 35 слова "необхідних будинків, господарських споруд тощо" замінити словами "згідно із вимогами закону необхідних садових або житлових будинків, господарських будівель та споруд";

2) статтю 50 доповнити словами "дачного будівництва".

3. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003, NN 40-44, ст. 356):

1) частину першу статті 29 викласти у такій редакції:

"1. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово";

2) у частині першій статті 379 слова "інше приміщення" замінити словами "інше жиле приміщення";

3) у статті 380:

частини першої слова "призначена для постійного у ній проживання" замінити словами "призначена для постійного або тимчасового у ній проживання та має адресу";

доповнити частиною такого змісту:

"2. Види житлових будинків визначаються житловим законодавством".

4. У статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2004, N 15, ст. 232):

1) абзац п'ятий викласти у такій редакції:

"місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово";

2) абзац сьомий викласти у такій редакції:

"реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням його адреси".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою дачні поселення та садівницькі товариства у приміських зонах обліковуються за тими населеними пунктами, з якими вони зв'язані в адміністративному або територіальному відношенні.

Тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою, до жителів, об'єднаних постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, також відносяться жителі, які проживають постійно за межами цих адміністративно-територіальних одиниць та житло яких віднесено до відповідного села, селища чи міста.

3. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос