Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно разграничения земель государственной и коммунальной собственности

Проект закона Украины от 14.02.2013 № 2303
Дата рассмотрения: 14.02.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину четверту статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 18, ст. 141; 2012 р., N 8, ст. 61) доповнити абзацом третім такого змісту:

"Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування звільняються від плати за надання витягу з Державного реєстру прав під час проведення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельні ділянки".

2. Пункт 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2010р., N 18, ст. 141; із змінами, внесеними законами України від 9 грудня 2011 року N 4152-VI та від 4 липня 2012 року N 5037-VI) викласти у наступній редакції:

"4. Тимчасово, до 31 грудня 2014 року державна реєстрація речових прав на земельні ділянки державної чи комунальної власності, зокрема права користування (сервітут), права постійного користування, права оренди, права суборенди, права користування для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права забудови (суперфіцій) здійснюється без проведення державної реєстрації права державної чи комунальної власності на зазначені земельні ділянки".

3. У розділі II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" (Офіційний вісник України, 2012 р., N 78, ст. 3152):

1) Пункт 1 викласти у наступній редакції:

"1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року, крім пункту 9 розділу II цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2015 року.

До 31 грудня 2014 року передача земельних ділянок у власність або у користування здійснюється без проведення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на зазначені земельні ділянки.

Органи, які згідно із статтею 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки у власність або у користування, протягом 1 місяця після надання земельної ділянки фізичній чи юридичній особі у користування, зобов'язані зареєструвати за державою або територіальною громадою право власності на відповідну земельну ділянку відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Тимчасово, до 31 грудня 2014 року зупинити дію підпункту "в" частини четвертої статті 136 Земельного кодексу України";

2) Доповнити підпунктом 71 такого змісту:

"71. Прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та передачу земельних ділянок у власність і користування зберігають чинність до 31 грудня 2014 року, а розроблена відповідно до цих рішень документація із землеустрою розглядається в установленому законом порядку. Передача у власність і користування земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється на підставі документації із землеустрою, дозвіл на розробку якої надано до набрання чинності цим Законом.

За наявності розробленої документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право на земельну ділянку, замовленої фізичними та юридичними особами до 31 грудня 2012 року, надання земельної ділянки у власність або користування здійснюється на підставі зазначеної документації із землеустрою.

Кадастрові номери земельним ділянкам, визначені на підставі відповідних заяв замовників технічної документації із землеустрою або уповноважених ними осіб, але не присвоєні до 31 грудня 2012 року, вважаються присвоєними".

3) пункт 9 викласти у наступній редакції:

"9. Право власності на земельні ділянки державної та комунальної власності, зазначені у пунктах 3 і 4 цього розділу, реалізується після державної реєстрації відповідної земельної ділянки та права власності на неї".

4) пункт 13 доповнити новим абзацом такого змісту:

"передбачити заходи у програмах економічного і соціального розвитку заходи щодо розроблення документації із землеустрою, що є підставою для державної реєстрації земельних ділянок комунальної власності, до 1 січня 2016 року".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос