Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно организации предоставления домедицинской помощи

Проект закона Украины от 07.06.2013 № 2262а
Дата рассмотрения: 04.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації надання домедичної допомоги

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Основи законодавства України про охорону здоров'я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 4, ст. 19 із наступними змінами) доповнити статтею 25-1 такого змісту:

"Стаття 25-1. Домедична допомога

Організація надання домедичної допомоги здійснюється відповідно до Закону України "Про екстрену медичну допомогу".

Правила надання домедичної допомоги, зокрема норми, нормативи, а також показники (індикатори) якості її надання, розробляються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.".

2. Статтю 12 Закону України "Про екстрену медичну допомогу" (Відомості Верховної Ради, 2013 р., N 30, ст. 340) викласти в такій редакції:

"Стаття 12. Організація надання домедичної допомоги

1. Особами, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, є:

1) рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники, інші категорії осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги;

2) працівники підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування за нормами та на умовах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог частин другої і третьої цієї статті.

2. Якщо робота позмінна, особи, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, повинні бути присутніми в необхідній кількості в кожній зміні.

3. Якщо працівники підприємства, установи, організації розміщуються в кількох відокремлених місцях (інших будинках, відокремлених підрозділах, філіях тощо), що унеможливлює прибуття осіб, які надають домедичну допомогу, з одного відокремленого місця до іншого протягом трьох хвилин особи, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, повинні бути присутніми в необхідній кількості в кожному відокремленому місці.

4. Підготовка та підвищення кваліфікації осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

5. Порядок підготовки та підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги осіб, які зобов'язані її надавати, визначається Кабінетом Міністрів України.

6. Кожна особа, яка зобов'язана надавати домедичну допомогу, на своєму робочому місці забезпечується аптечкою домедичної допомоги. Аптечка комплектується лікарськими засобами та медичним обладнанням за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, за рахунок коштів підприємств, установ і організацій.

7. Для створення серед населення ресурсу осіб, здатних надати домедичну допомогу, стандартами середньої, професійно-технічної і вищої освіти передбачається набуття теоретичних знань і практичних навичок учнями та студентами щодо надання домедичної допомоги.

8. Державний нагляд (контроль) за організацією надання домедичної допомоги здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та його територіальними органами шляхом проведення планових або позапланових перевірок відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

9. Посадові і службові особи підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, винні в порушенні встановлених законодавством вимог щодо організації надання домедичної допомоги несуть відповідальність згідно із законом.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести у відповідність з ним свої нормативно-правові акти і забезпечити прийняття нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, зокрема:

передбачити можливість підготовки осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, на базі більш широкого кола навчально-тренувальних установ незалежно від форм власності та підпорядкування;

забезпечити підготовку викладачів (інструкторів) домедичної допомоги та матеріально-технічну базу навчально-тренувального процесу, в тому числі обов'язкову наявність тренувальних манекенів, на рівні що відповідає сучасним європейським стандартам в зазначеній галузі;

забезпечити розробку та затвердження правил домедичної допомоги;

внести зміни до стандартів середньої, професійно-технічної і вищої освіти з надання домедичної допомоги, передбачивши початок навчання учнів та студентів за відповідними програмами з 1 вересня 2015 року;

щорічно передбачати в проекті закону про Державний бюджет України на відповідний рік кошти, необхідні для реалізації цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

О. Турчинов 

Опрос