Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно организации предоставления домедицинской помощи

Проект закона Украины от 07.06.2013 № 2262а
Дата рассмотрения: 07.06.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації надання домедичної допомоги

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 p., додаток до N 51, ст. 1122):

1) доповнити статтею 46-3 такого змісту:

"Стаття 46-3. Порушення встановлених законодавством вимог щодо організації надання домедичної допомоги

Порушення встановлених законодавством вимог щодо організації надання домедичної допомоги -

тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.";

2) статтю 221 та абзац "органів охорони здоров'я (статті 45, 46, 46-2, стаття 183 - щодо завідомо неправдивого виклику швидкої медичної допомоги)" пункту 1 частини першої статті 255 після цифр "46-2" доповнити цифрами "46-3".

2. Основи законодавства України про охорону здоров'я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 4, ст. 19 із наступними змінами) доповнити статтею 25-1 такого змісту:

"Стаття 25-1. Домедична допомога

Організація надання домедичної допомоги здійснюється відповідно до Закону України "Про екстрену медичну допомогу".

Правила надання домедичної допомоги, зокрема норми, нормативи, а також показники (індикатори) якості її надання, розробляються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.".

3. Статтю 12 Закону України "Про екстрену медичну допомогу" (Закон України від 5 липня 2012 року N 5081-VI) викласти в такій редакції:

"Стаття 12. Організація надання домедичної допомоги

1. Особами, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, є:

1) рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники, інші категорії осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги;

2) працівники підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування за нормами та на умовах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог частин другої і третьої цієї статті.

2. Якщо робота позмінна, особи, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, повинні бути присутніми в необхідній кількості в кожній зміні.

3. Якщо працівники підприємства, установи, організації розміщуються в кількох відокремлених місцях (інших будинках, відокремлених підрозділах, філіях тощо), що унеможливлює прибуття осіб, які надають домедичну допомогу, з одного відокремленого місця до іншого протягом трьох хвилин особи, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, повинні бути присутніми в необхідній кількості в кожному відокремленому місці.

4. Підготовка осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, здійснюється в робочий час за рахунок коштів підприємств, установ, організацій.

5. Порядок підготовки та підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги осіб, які зобов'язані її надавати, визначається Кабінетом Міністрів України.

6. Кожна особа, яка зобов'язана надавати домедичну допомогу, на своєму робочому місці забезпечується аптечкою домедичної допомоги. Аптечка комплектується лікарськими засобами та медичним обладнанням за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, за рахунок коштів підприємств, установ, організацій.

7. Для створення серед населення ресурсу осіб, здатних надати домедичну допомогу, стандартами середньої, професійно-технічної і вищої освіти передбачається набуття теоретичних знань і практичних навичок учнями та студентами щодо надання домедичної допомоги.

8. Державний нагляд (контроль) за організацією надання домедичної допомоги здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та його територіальними органами шляхом проведення планових або позапланових перевірок відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

9. Посадові і службові особи підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, винні в порушенні встановлених законодавством вимог щодо організації надання домедичної допомоги несуть відповідальність згідно із законом.

Порушеннями встановлених законодавством вимог щодо організації надання домедичної допомоги є:

наявність на підприємстві, в установі, організації серед категорії осіб, які за своїми службовими обов'язками зобов'язані надавати домедичну допомогу, таких, що не мають відповідну підготовку;

невідповідність кількості підготовлених осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, на підприємстві, в установі, організації встановленим нормам та умовам;

відсутність аптечки домедичної допомоги на робочому місці особи, яка зобов'язана її надавати, або неукомплектованість аптечки;

невідповідність процесу навчання учнів та студентів навичкам надання домедичної допомоги вимогам навчальних програм з її надання.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 1 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2015 року.

2. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести у відповідність з ним свої нормативно-правові акти і забезпечити прийняття нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, зокрема:

передбачити можливість підготовки осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, на базі більш широкого кола навчально-тренувальних установ незалежно від форм власності та підпорядкування;

забезпечити підготовку викладачів (інструкторів) домедичної допомоги та матеріально-технічну базу навчально-тренувального процесу, в тому числі обов'язкову наявність тренувальних манекенів, на рівні що відповідає сучасним європейським стандартам в зазначеній галузі.

розробити та затвердити правила домедичної допомоги;

внести зміни до стандартів середньої, професійно-технічної і вищої освіти з надання домедичної допомоги, передбачивши початок навчання учнів та студентів за відповідними програмами з 1 вересня 2014 року.

____________

Опрос