Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О запрещении начисления и взыскания с граждан Украины пени в случае несвоевременного осуществления платежей за жилищно-коммунальные услуги

Проект закона Украины от 13.02.2013 № 2236-1
Дата рассмотрения: 13.02.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про заборону нарахування та стягнення з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги

I. Верховна Рада України постановляє:

Стаття 1. У зв'язку з невиконанням державою зобов'язань по ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат населенню тимчасово забороняється нараховувати по розрахунках з 1 січня 2013 року та стягувати з громадян України, щодо яких має місце заборгованість із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат пеню у разі несвоєчасного здійснення платежів з квартирної плати (плати за утримання житла) та плати за житлово-комунальні послуги (водо-, тепло-, газопостачання, послуги водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та інше).

Стаття 2. Кошти, стягнуті з громадян України, щодо яких має місце заборгованість із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат у вигляді пені за несвоєчасне здійснення платежів з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги за період з 1 січня 2012 року, зараховуються в майбутні платежі з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги.

Стаття 3. Сума несплаченої пені за несвоєчасне здійснення платежів з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги, нарахованої громадянам України, щодо яких має місце заборгованість із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2013 року, підлягає списанню.

Стаття 4. Територіальні органи Державної інспекції України з питань праці в установленому законодавством порядку безоплатно надають громадянам України, щодо яких має місце заборгованість із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат необхідні документи щодо заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат.

Стаття 5. Дія цього Закону продовжується до моменту усунення Кабінетом Міністрів України причин, зазначених у статті 1 цього Закону, і прийняття відповідного рішення Верховною Радою України.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців від дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос