Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предупреждения терроризма)

Проект закона Украины от 04.06.2013 № 2219а
Дата рассмотрения: 04.06.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запобігання тероризму)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001 р., N 25-26, ст. 131):

1) Статтю 258 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"4. Звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачені частиною першої цієї статті, особа, яка брала участь у підготовці терористичного акту та добровільно повідомила про це правоохоронний орган, сприяла відверненню здійснення терористичного акту, якщо в діях цієї особи немає складу іншого злочину";

2) Доповнити статтею 2586 такого змісту:

"Стаття 2586. Пропаганда і поширення ідеології тероризму

1. Пропаганда і поширення ідеології тероризму, а також публічне підбурювання до вчинення діяльності, визначеної як терористична, або ж розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою поширення візуальних чи друкованих матеріалів з такими закликами, -

караються позбавленням волі на термін до п'яти років, або на той самий термін з конфіскацією матеріалів, які пропагують ідеологію тероризму.

2. Ті самі дії, вчиненні групою осіб або з використанням засобів масової інформації чи трибуни масових заходів, -

караються обмеженням волі на термін до чотирьох років або позбавленням волі на термін від трьох років до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років, з конфіскацією матеріалів, які пропагують ідеологію тероризму.

3. Ті саме дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або вчинені повторно, -

караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією матеріалів, які пропагують ідеологію тероризму, та штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Під поняттям "пропаганда ідеології тероризму" розуміється діяльність, що передбачає системне поширення, роз'яснення поглядів певної спільноти, ідеалом якої є явища, пов'язані з ескалацією насильства у формі терористичних актів".

2. У Законі України "Про боротьбу з тероризмом" (N 638-15, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003 р., N 25, ст. 180):

1) У статті 1:

а) абзац восьмий викласти у такій редакції:

"підбурювання до вчинення терористичних актів, втягнення особи у вчинення терористичного акту або примушування до вчинення терористичного акту з використанням обману, шантажу, уразливого стану особи, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства;";

б) в абзаці дев'ятому слова "організацію незаконних формувань, злочинних угруповань…" замінити словами:

"створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації;";

в) абзац одинадцятий викласти у такій редакції:

"пропаганду і поширення ідеології тероризму шляхом використання засобів масової інформації, проведення заходів з екстремістською метою;";

г) абзац шістнадцятий викласти в такій редакції:

"організована терористична група - стійке об'єднання трьох і більше осіб, які згуртувалися для вчинення терористичних діянь;"

д) абзац двадцять третій доповнити такого змісту:

"незаконне збройне формування (самостійне або у складі терористичної організації) - воєнізований підрозділ (група з 2 - 3 осіб, фахівців з військової справи), що нелегально володіє військовою зброєю, військовими припасами, вибуховими пристроями та іншими засобами для вчинення терористичних актів.";

2) Статтю 3 доповнити абзацом одинадцятим такого змісту:

"пріоритетності попереджувальних заходів, що передбачає проведення широкої профілактичної роботи суб'єктами боротьби з тероризмом у межах своєї компетенції.".

3. У Законі України "Про основи національної безпеки України" (N 964-15, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003 р., N 39, ст. 351):

1) статтю 10 доповнити абзацом шістнадцятим такого змісту:

"аналітичне вивчення криміналістичних детермінантів тероризму і напрацювання науково обґрунтованих заходів щодо протидії його загрозі".

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня наступного з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос