Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения государственной поддержки неработающих трудоспособных родителей, усыновителей, осуществляющих уход за малолетними детьми до достижения ребенком шестилетнего возраста

Проект закона Украины от 28.01.2013 № 2115
Дата рассмотрения: 28.01.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, які здійснюють догляд за малолітніми дітьми до досягнення дитиною шестирічного віку

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про пенсійне забезпечення" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 3, ст. 10 із наступними змінами):

пункт "ж" частини третьої статті 56 викласти в наступній редакції:

"ж) час догляду одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителя за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 6-річного віку;".

2. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, NN 49-51, ст. 376 із наступними змінами):

1) пункт 13 статті 11 викласти в наступній редакції:

"13) особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в тому числі один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителі, які здійснюють догляд за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною 6-річного віку;";

2) статтю 14 доповнити новим пунктом шостим такого змісту:

"6) держава, яка за рахунок коштів державного бюджету сплачує мінімальний страховий внесок за одного з непрацюючих батьків, усиновителів, які здійснюють догляд за малолітніми дітьми, у період від трьох років дитини і до досягнення кожною дитиною шестирічного віку.";

3) в абзаці третьому частини першої статті 40 слова "догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" замінити словами "догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку".

3. У Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 2-3, ст. 11):

частину першу статті 4 доповнити новим пунктом 14 такого змісту:

"14) застраховані за рахунок коштів державного бюджету, один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителі, на період здійснення ними догляду за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною 6-річного віку;".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів відповідно до цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос