Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения публичности Единого государственного реестра лиц, совершивших коррупционные правонарушения)

Проект закона Украины от 23.01.2013 № 2082
Дата рассмотрения: 23.01.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення публічності Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину другу статті 21 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 40, ст. 404) доповнити абзацами другим - шостим такого змісту:

"Відомості, внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, в тому числі відомості, що дають можливість ідентифікувати особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, не підлягають знеособленню та є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі Міністерства юстиції України.

На діяльність зі створення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та обробки в ньому відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, а також на відомості, включені до вказаного реєстру, не поширюється дія Закону України "Про захист персональних даних".

Для реалізації права доступу до відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, користувачам надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування таких відомостей або їхніх частин.

Будь-які обмеження права вільного користування відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, не допускаються.

Забороняється вилучення відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, крім випадків винесення ухвал суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, а також винесення наказу про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення";

2. Статтю 3 Закону України "Про захист персональних даних" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 34, ст. 481) доповнити частиною третьою такого змісту:

"Дія цього Закону також не поширюється на діяльність зі створення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та обробки в ньому відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, а також на відомості, включені до вказаного реєстру";

3. Кодекс України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., N 51, ст. 1122) доповнити статтею 172-10 такого змісту:

"Стаття 172-10. Порушення встановлених законом вимог щодо ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Незаконне позбавлення або обмеження доступу громадян до відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, чи можливостей користуватись ними, або незаконне приховування (вилучення) таких відомостей, -

тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос