Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 46 Закона Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения прозрачности работы местных советов)

Проект закона Украины от 23.01.2013 № 2079
Дата рассмотрения: 23.01.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення прозорості роботи місцевих рад)

Верховна Рада України постановляє:

I. У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 24, ст. 170) частину шістнадцяту статті 46 викласти в такій редакції:

"16. Місцеве самоврядування здійснюється на засадах пріоритету суспільного та громадського інтересу до інформації про діяльність місцевих рад над необхідністю забезпечення безперешкодної та ефективної діяльності місцевих рад і депутатів місцевих рад.

Засідання місцевих рад є відкритими і гласними. Проведення закритих засідань місцевих рад не допускається за жодних обставин, крім випадків розгляду питань, інформація з яких становить державну таємницю. При розгляді питань, інформація з яких становить державну таємницю, забороняється розгляд місцевою радою будь-яких інших питань, інформація з яких такої таємниці не становить.

Будь-яка повнолітня дієздатна особа, в тому числі представники засобів масової інформації, має право вільно та безперешкодно бути присутньою на відкритих засіданнях місцевих рад, зокрема безпосередньо в приміщенні, де проводяться такі засідання, а також проводити аудіо- та відеозапис відкритих засідань місцевих рад та оприлюднювати отриману інформацію, в тому числі шляхом трансляції по радіо та телебаченню. Правом фіксації та висвітлення відкритих засідань місцевих рад наділені також депутати відповідних місцевих рад.

Право будь-якої особи бути присутньою на засіданні місцевої ради при розгляді відкритих питань, а також фіксувати та висвітлювати її діяльність - з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом, є невідчужуваним і не вимагає отримання будь-яких дозволів чи акредитації.

Будь-яке перешкоджання реалізації особою права на присутність на засіданнях місцевих рад, проведення аудіо- та відеозапису таких засідань, а також оприлюднення отриманої інформації (стосовно відкритих питань), в тому числі шляхом трансляції по радіо та телебаченню, забороняється".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Місцевим радам у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти (включаючи регламенти) у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос