Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно сбора на развитие инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры территорий населенных пунктов сельских, поселковых и городских советов)

Проект закона Украины от 29.05.2013 № 2059а-1
Дата рассмотрения: 29.05.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011, NN 13-17 ст. 112) такі зміни:

1) пункт 10.2 статті 10 Розділу I доповнити підпунктом 10.2.4 такого змісту:

"10.2.4. збір на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад.";

2) розділ XII після статті 268 доповнити статтею 2681 такого змісту:

"2681. Збір на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад

2681.1. Збір на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету і використовуються за цільовим призначенням на потреби розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

2681.2. Платники збору

2681.2.1. Платниками збору є орендарі земель сільськогосподарського призначення (ріллі).

2681.3. Об'єкти оподаткування збором

2681.3.1. Об'єктами оподаткування збором є земельні ділянки сільськогосподарського призначення (рілля).

2681.4. База оподаткування збором

2681.4.1. Базою оподаткування збором є загальна площа земель сільськогосподарського призначення (ріллі), що перебуває в оренді.

2681.5. Ставка збору

2681.5.1. Ставка збору за один гектар земель сільськогосподарського призначення (ріллі) складає 0,5 % від суми нормативно-грошової оцінки.

2681.6. Податковий період

2681.6.1. Базовим податковим (звітним) періодом для сплати збору є календарний рік.

2681.6.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права оренди, на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

2681.7. Порядок обчислення збору

2681.7.1. Підставою для нарахування збору є дані державного земельного кадастру та державного реєстру прав на нерухоме майно.

2681.7.2. Відповідні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного органу, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової політики за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння збору.

2681.7.3. Платники збору самостійно обчислюють суму збору щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової політики за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника збору) разом з нею подається довідка (витяг) про загальну площу земель сільськогосподарського призначення (ріллі), яка перебуває в оренді.

2681.7.4. За нововідведені земельні ділянки сільськогосподарського призначення (ріллі) за новоукладеними договорами оренди землі, платник збору подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

2681.7.5. У разі переходу права оренди на земельну ділянку сільськогосподарського призначення (ріллі) від одного орендаря до іншого протягом календарного року, збір сплачується попереднім орендарем за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право оренди зазначеною земельною ділянкою, а новим орендарем - починаючи з місяця, в якому у нового орендаря виникло право оренди земельної ділянки.

У разі переходу права оренди на земельну ділянку сільськогосподарського призначення (ріллі) від одного орендаря до іншого протягом календарного року, орган, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової політики надсилає податкове повідомлення-рішення новому орендарю після отримання інформації про перехід права оренди земельної ділянки.

2681.8. Строк сплати збору

2681.8.1. Орендарі, сплачують збір з дня виникнення права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення (ріллі).

2681.8.2. Податкове зобов'язання щодо сплати збору, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками орендарями земельних ділянок сільськогосподарського призначення (ріллі) за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 25 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

2681.8.3. Податкове зобов'язання зі сплати збору, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується орендарями земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 25 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

2681.9. Порядок сплати збору

2681.9.1. Збір сплачується у грошовій формі у національній валюті України за місцем розташування земельної ділянки і зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для місцевих податків і зборів, і використовується за цільовим призначенням на потреби розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос