Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины и Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно установления уголовной ответственности за нарушение порядка голосования на пленарных заседаниях Верховной Рады Украины, Верховной Рады Автономной Республики Крым и местных советов)

Проект закона Украины от 14.01.2013 № 2012
Дата рассмотрения: 14.01.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад)

Верховна Рада України постановляє:

I. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131):

1) викласти частину першу статті 55 викласти у наступній редакції:

"1. Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю може бути призначене як основне покарання на строк від трьох до п'яти років або як додаткове покарання на строк від одного до п'яти років".

2) доповнити статтею 3511 "Порушення порядку голосування на пленарному засіданні Верховної Ради України" такого змісту:

"Стаття 3511. Порушення порядку голосування на пленарному засіданні Верховної Ради України

1. Голосування за допомогою електронної системи народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради України за іншого народного депутата України, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п'яти років.

2. Надання народним депутатом України персональної картки для голосування іншій особі, яка здійснила голосування за допомогою електронної системи на пленарному засіданні Верховної Ради України, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п'яти років.

3) доповнити статтею 3512 "Порушення порядку голосування на пленарному засіданні депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатів місцевої ради" такого змісту:

"Стаття 3512. Порушення порядку голосування на пленарному засіданні депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатів місцевої ради

1. Голосування за допомогою електронної системи депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради на пленарному засіданні за іншого депутата, -

карається позбавленням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п'яти років.

2. Надання депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради персональної картки для голосування іншій особі, яка здійснила голосування за допомогою електронної системи на пленарному засіданні Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради -

карається позбавленням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п'яти років".

II. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Голос України, 2012 р., N 90-91 від 19.05.2012):

1) абзац перший частини четвертої статті 216 після слів "здійснюють досудове розслідування" доповнити словосполученням "злочинів, передбачених статтями 3511, 3512 Кримінального кодексу України, а також".

III. У Законі України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 35-36, ст. 491):

1) статтю 9 доповнити частиною третьою такого змісту:

"3. Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, щодо якого ухвалено обвинувальний вирок, що набрав законної сили та яким було визнано такого громадянина України винним у вчиненні злочину, передбаченого статтями 3511 та 3512 Кримінального кодексу України".

IV. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. РИБАК 

Опрос