Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О процедуре голосования народных депутатов Украины во время рассмотрения законопроектов, касающихся внесения изменений в Конституцию Украины или принятия ее в новой редакции

Проект закона Украины от 14.01.2013 № 2001
Дата рассмотрения: 14.01.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про процедуру голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції

Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Законодавство про процедуру голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції

Порядок голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції визначається Конституцією України, цим Законом, а також Законом України "Про Регламент Верховної Ради України".

Стаття 2. Порядок голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції

Під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції, рішення приймається особисто народними депутатами України відкритим голосуванням, шляхом підняття руки.

Кожен народний депутат, який зареєстрований у Верховній Раді України і бере участь у голосуванні, перебуває на своєму робочому місці.

Під час голосування Голова Лічильної комісії за алфавітним списком зачитує прізвище, ім'я та по батькові кожного народного депутата України.

Кожен народний депутат України, чиє прізвище оголошено, якщо він голосує "за" - піднімає руку і виголошує своє волевиявлення - "за" у мікрофон з робочого місця, якщо ж він голосує "проти" чи "утримався" - не піднімаючи руки, сидячи на своєму місці, оголошує у мікрофон з робочого місця про відповідне волевиявлення.

Лічильна комісія Верховної Ради України фіксує результати голосування народних депутатів України та здійснює підрахунок голосів, що оформлюється відповідним протоколом. Після завершення голосування Лічильна комісія інформує Верховну Раду України про остаточні результати голосування з кожного питання. На підставі протоколу, Голова Верховної Ради України підписує відповідні постанови Верховної Ради України.

Використання системи "Рада" при підрахунку голосів під час голосування, пов'язаного з внесенням змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції, забороняється.

Розділ II. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Внести до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 14-15, N 16-17, ст. 133) такі зміни:

пункт 2 частини другої статті 37 викласти у такій редакції:

"2) шляхом підняття руки (у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою електронної системи та під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції).";

частину першу статті 141 викласти у такій редакції:

"1. Порядок діяльності Верховної Ради щодо внесення змін до Конституції України визначається Конституцією України, Законом України "Про процедуру голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції", цією главою Регламенту та іншими його нормами, що не суперечать положенням цієї глави.".

 

Голова Верховної Ради України

Опрос