Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно изменений порядка и сроков рассмотрения депутатских запросов и обращений)

Проект закона Украины от 04.01.2013 № 1172-1
Дата рассмотрения: 04.01.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо змін порядку та термінів розгляду депутатських запитів та звернень)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України, 1993, N 3, ст. 17) такі зміни:

1. У статті 15:

а) абзац 1 частини 5 викласти у такій редакції:

"5. Президент України, керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, до яких звернуто запит, зобов'язані повідомити народного депутата, групу народних депутатів, комітет Верховної Ради України у письмовій формі про результати розгляду його (їх) запиту не пізніше п'яти робочих днів з дня його одержання або в інший, встановлений Верховною Радою України, строк";

б) частину 8 викласти у такій редакції:

"8. Відповідь на депутатський запит, внесений народним депутатом, надається відповідно Голові Верховної Ради України і народному депутату, який його вніс. Відповідь на депутатський запит, внесений групою народних депутатів, комітетом Верховної Ради України, надається відповідно Голові Верховної Ради України і народному депутату, підпис якого під запитом значиться першим, голові комітету Верховної Ради України. Відповідь надається в обов'язковому порядку і безпосередньо тим органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, до якого було направлено запит, за підписом його керівника, а в разі його відсутності - посадовою особою, яка виконує його обов'язки, керівником підприємства, установи та організації, об'єднання громадян, на ім'я яких було направлено запит.".

2. У статті 16:

а) абзац 1 частини 2 викласти у такій редакції:

"2. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким адресовано депутатське звернення, зобов'язані не пізніше 5 робочих днів з моменту його одержання розглянути і дати письмову відповідь. У разі неможливості розгляду звернення народного депутата у визначений строк його повідомляють про це офіційним листом з викладенням причин продовження строку розгляду. Строк розгляду депутатського звернення, з урахуванням продовження, не може перевищувати 30 днів з моменту його одержання.";

б) частину 4 викласти у такій редакції:

"4. Вмотивована відповідь на депутатське звернення повинна бути надіслана народному депутату не пізніш як на другий день після розгляду звернення. Відповідь надається в обов'язковому порядку і безпосередньо тим органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, до якого було направлено звернення, за підписом його керівника, а в разі його відсутності - посадовою особою, яка виконує його обов'язки, керівником підприємства, установи та організації, об'єднання громадян, крім випадків, установлених цим Законом.".

3. У статті 32:

а) частину 1 викласти у такій редакції:

"1. Фінансування видатків, пов'язаних з депутатською діяльністю проводиться відповідно до вимог Бюджетного кодексу та Закону України про державний бюджет України на відповідний рік.";

б) частину 2 вилучити.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос