Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О почетном звании Украины "Город воинской славы"

Проект закона Украины от 17.12.2012 № 1094-1
Дата рассмотрения: 17.12.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про почесне звання України "Місто воїнської слави"

Закон України в цілях увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни, встановлює правові основи присвоєння містам України почесного звання України "Місто воїнської слави".

РОЗДІЛ I. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Присвоєння звання "Місто воїнської слави"

Почесне звання України "Місто воїнської слави" (далі - звання "Місто воїнської слави") присвоюється містам України, на територіях яких або поблизу від яких в ході жорстоких битв, під час Великої Вітчизняної війни, захисники Вітчизни виявили мужність та героїзм.

Умови та порядок присвоєння містам України звання "Місто воїнської слави" визначаються Президентом України.

Стаття 2. Особливості правового положення міста, якому присвоєно звання "Місто воїнської слави"

Органи місцевого самоврядування, органи державної влади адміністративно-територіальної одиниці, на території якої знаходиться місто, якому присвоєно звання "Місто воїнської слави" у відповідності з чинним законодавством, нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування наділяються правами і обов'язками щодо збереження пам'яток Великої Вітчизняної війни та розробки заходів, які спрямовані на патріотичне виховання громадян України.

Особливості правового положення міста, якому присвоєне звання "Місто воїнської слави", враховуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування при організації і проведенні заходів щодо увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни.

В місті, якому присвоєно звання "Місто воїнської слави":

встановлюється стела з відображенням герба міста і текстом Указу Президента України про присвоєння цього звання;

проводяться урочисті заходи та святкові салюти 23 лютого (День захисника Вітчизни), 9 травня (День Перемоги); 28 жовтня (День визволення України), а також у День міста (День визволення міста від фашистських окупантів).

Стаття 3. Пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави"

Пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" можуть вноситися органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України та громадськими об'єднаннями.

Громадяни та громадські об'єднання вносять пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" до місцевих органів самоврядування.

Органи місцевого самоврядування пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" вносять до місцевих державних адміністрацій.

Місцеві державні адміністрації розглядають пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" та приймають рішення про відповідне звернення до Президента України, або відхиляють внесені пропозиції.

Стаття 4. Фінансування заходів, які пов'язані з присвоєнням звання "Місто воїнської слави"

Фінансування заходів, які пов'язані з присвоєнням звання "Місто воїнської слави" та увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, а також інших джерел.

РОЗДІЛ II. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

2. Кабінетові Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:

подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із Законом України "Про почесне звання України "Місто воїнської слави;

розробити і привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

відповідно до компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

3. Внести до деяких законодавчих актів України такі зміни:

в Законі України "Про державні нагороди України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 21, ст. 162; із наступними змінами):

- частину першу статті 10 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Місто воїнської слави";

- статтю 10 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"Почесне звання України "Місто воїнської слави" присвоюється містам України, на територіях яких або поблизу від яких, в ході жорстоких битв під час Великої Вітчизняної війни, захисники Вітчизни виявили мужність та героїзм".

 

Голова Верховної Ради України

Опрос