Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно информирования населения о наличии в пищевой продукции генетически модифицированных организмов

Проект закона Украины от 12.12.2012 № 912
Дата рассмотрения: 12.12.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 50, ст. 533; 2010 р., N 9, ст. 83):

1) частину першу статті 36 доповнити пунктом 4 такого змісту:

"4) обіг харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або отримані з їх використанням, до їх державної реєстрації.";

2) пункт 10 частини першої статті 38 викласти у такій редакції:

"10) наявність у харчових продуктах, зареєстрованих в установленому порядку, генетично модифікованих організмів або складових (інгредієнтів), які було вироблено із зареєстрованих генетично модифікованих організмів, що відображається на етикетці харчового продукту, якщо частка генетично модифікованих організмів у харчовому продукті перевищує 0,9 відсотка або з меншою часткою генетично модифікованих організмів, якщо така наявність є невипадковою чи такою, яку технічно можна було уникнути. Порядок маркування харчової продукції, яка містить, складається або отримана з використанням генетично модифікованих організмів, затверджується Кабінетом Міністрів України.".

2. Пункт 5 частини першої статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 7, ст. 84; 2010 р., N 9, ст. 84; 2011 р., N 47, ст. 531) викласти у такій редакції:

"5) позначку про наявність у складі харчових продуктів генетично модифікованих організмів відповідно до законодавства;".

3. Статтю 15 Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., N 35, ст. 484; із змінами, внесеними Законом України від 23 лютого 2012 року N 4441-VI) доповнити частиною такого змісту:

"Суб'єкти господарювання, які вводять в обіг харчові продукти, що містять ГМО або складові (інгредієнти), які було вироблено із зареєстрованих в установленому порядку генетично модифікованих організмів, повинні відображати на етикетці харчового продукту інформацію про наявність у них ГМО, якщо частка ГМО у харчовому продукті перевищує 0,9 відсотка або з меншою часткою ГМО, якщо така наявність є невипадковою чи такою, яку технічно можна було уникнути.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та прийняти акти, необхідні для його реалізації.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос