Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно участия общественности в формировании и реализации государственной политики, решении вопросов местного значения

Проект закона Украины от 12.12.2012 № 866
Дата рассмотрения: 14.11.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести зміни до таких законів України:

1) Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 p., N 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити статтею 91 такого змісту:

"Стаття 91. Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю

1. Органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень залучають громадськість до вирішення питань місцевого значення, віднесених до їх відання, зокрема, до розроблення проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій, висновків, рекомендацій, проведення консультацій, до участі в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.

2. З метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення при органах місцевого самоврядування можуть утворюватися консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, рішення яких мають рекомендаційний характер та є обов'язковими для розгляду відповідними органами і посадовими особами місцевого самоврядування.

3. Порядок проведення консультацій з громадськістю та положення про консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що утворюються при органі місцевого самоврядування, затверджує відповідна рада";

2) у Законі України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 p., N 20 - 21, ст. 190; 2013 p., N 15, ст. 97):

у назві розділу IV слова "об'єднаннями громадян" замінити словом "громадськістю";

у статті 37:

у назві слова "об'єднаннями громадян" замінити словом "громадськістю";

частину першу після слова "громадськими" доповнити словом "об'єднаннями";

частину другу замінити трьома частинами такого змісту:

"Місцеві державні адміністрації у межах своїх повноважень залучають громадськість до вирішення питань, віднесених до їх відання, зокрема, до розроблення проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій, висновків, рекомендацій, проведення консультацій, до участі в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.

З метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань, віднесених до відання місцевих державних адміністрацій, при місцевих державних адміністраціях можуть утворюватися консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, рішення яких мають рекомендаційний характер та є обов'язковими для розгляду місцевими державними адміністраціями та їх посадовими особами.

Порядок проведення консультацій з громадськістю та типове положення про консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що утворюються при місцевих державних адміністраціях, затверджує Кабінет Міністрів України".

У зв'язку з цим частину третю вважати частиною п'ятою.

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

____________

Опрос