Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно последствий невозможности установления итогов голосования в одномандатных избирательных округах)

Проект закона Украины от 15.11.2012 № 11419-1
Дата рассмотрения: 15.11.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо наслідків неможливості встановлення підсумків голосування в одномандатних виборчих округах)

З метою ліквідації правової невизначеності у виборчому законодавстві та забезпеченню конституційних прав громадян України на участь у виборах народних депутатів України, Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 10 - 11, ст. 73) такі зміни:

1) Частину 4 статті 99 доповнити абзацом другим наступного змісту:

"Повторне голосування призначається також у випадку, якщо Центральна виборча комісія визнає неможливим достовірне встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі у зв'язку із знищенням або пошкодженням виборчої документації, а також у випадку, коли на понад десяти відсотках виборчих дільниць в межах одномандатного виборчого округу голосування визнано недійним".

2) Статтю 103 викласти у наступній редакції:

"Стаття 103. Повторне голосування

1. Центральна виборча комісія призначає повторне голосування в одномандатному окрузі у випадках, якщо:

1) однакову і водночас найбільшу кількість голосів виборців отримали два або більше кандидатів;

2) у понад десяти відсотках звичайних виборчих дільниць в межах одномандатного виборчого округу результати голосування визнані недійсними;

3) неможливо достовірно встановити результати голосування та підсумки виборів в межах одномандатного виборчого округу у зв'язку із знищенням або пошкодженням виборчої документації.

У випадку, передбаченому пунктом 1 цієї частини повторне голосування проводиться між кандидатами, які набрали однакову кількість голосів, а в інших випадках - між тими самими кандидатами, які брали участь у голосуванні (крім кандидатів, реєстрацію яких було скасовано на підставах, визначених цим Законом).

2. Центральна виборча комісія публікує постанову про призначення повторного голосування у загальнодержавних та відповідних місцевих засобах інформації не пізніше, як через 2 дні з дня його прийняття.

3. Повторне голосування проводиться в неділю не раніше, як через два та не пізніше, як за три тижні з дня оприлюднення постанови про призначення повторного голосування.

4. У випадках проведення повторного голосування з підстав, встановлених пунктами 2, 3 частини першої цієї статті Центральна виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про дострокове припинення повноважень всього складу відповідної окружної виборчої комісії та провести її повторне формування з урахуванням вимог, встановлених цим Законом. Партії, які не висунули кандидатів по відповідному виборчому округу, не мають права на внесення подань до нового складу окружної виборчої комісії.".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Дія цього закону поширюється на одномандатні виборчі округи, по яких станом на день набрання чинності цим законом жодна особа не набула мандат народного депутата України.

 

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН

Опрос