Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно права на временное изменение места голосования)

Проект закона Украины от 05.09.2012 № 11176
Дата рассмотрения: 05.09.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо права на тимчасову зміну місця голосування)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про вибори народних депутатів України" ("Голос України", 2011, 12, 10.12.2011 N 234) такі зміни:

1. Частину першу статті 2 Закону доповнити новим абзацом наступного змісту:

"Право голосу на виборах в одномандатних виборчих округах належить виборцям, місце проживання яких зареєстровано в межах відповідного виборчого округу. Участь у виборах в одномандатному виборчому окрузі не за місцем проживання виборця не допускається".

2. Частину 2 статті 39 Закону доповнити новим абзацом наступного змісту:

"Кількість виборців, які включені до списку виборців відповідної дільниці в порядку тимчасової зміни місця голосування, не може перевищувати одного відсотка від загальної кількості виборців, які проживають на території такої дільниці".

3. Абзац 1 частини 4 статті 39 Закону викласти у наступній редакції:

"4. При включенні виборця, якому тимчасово змінено місце голосування, до попереднього списку виборців у графі "Примітки" навпроти його прізвища зазначаються номер посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування, дату його видачі та найменування органу ведення Державного реєстру виборців, який його видав, а також про заборону такому виборцю приймати участь у виборах народних депутатів України за одномандатним виборчим округом за вказаною дільницею".

4. Частину 3 статті 85 Закону доповнити новим абзацом наступного змісту:

"Виборець, який включений до списку виборців відповідної виборчої дільниці в порядку тимчасової зміни місця голосування, отримує виборчий бюлетень лише для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі".

II. Внести до Закону України "Про державний реєстр виборців" ("Голос України", 2007, 03, 27.03.2007 N 53) такі зміни:

1. Абзац перший частини 3 статті 7 Закону викласти у наступній редакції:

"3. За мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси, якщо таке право не обмежене законом про відповідні вибори або референдум. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за десять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі з обов'язковим документальним підтвердженням поважності причин зміни місця голосування виборця".

III. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос