Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно оформления наследства

Проект закона Украины от 30.07.2012 № 11047
Дата рассмотрения: 30.07.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо оформлення спадщини

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, NN 40-44, ст. 356, із змінами, внесеними згідно із законами України станом на 01.07.2012 р.), такі зміни:

1. Пункт 1 статті 1269 після слів "подати нотаріусу" доповнити словами " або сільській, селищній раді", далі по тексту.

2. Пункт 2 статті 1283 викласти в такій редакції:

"Нотаріус за місцем відкриття спадщини, а в сільських населених пунктах і місцях проживання, де немає нотаріуса, - відповідні органи місцевого самоврядування з власної ініціативи або за заявою спадкоємців вживають заходів щодо охорони спадкового майна".

3. Пункт 1 статті 1288 після слів "призначений нотаріусом" доповнити словами "сільською або селищною радою", далі по тексту.

4. Статтю 1296 доповнити пунктом 4 наступного змісту:

"В сільській місцевості оформлення свідоцтва про право на спадщину здійснюється в сільській, селищній раді із зарахуванням коштів, отриманих від спадкоємців за надані послуги, в місцевий бюджет".

5. Пункт 1 статті 1297 після слів "звернутися до нотаріуса" доповнити словами "в сільську або селищну раду", далі по тексту.

6. Пункт 1 статті 1300 після слова "нотаріус" доповнити словами "сільська або селищна рада", а також слово "може" замінити на слово "можуть".

II. Внести до Закону України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 39, ст. 383) (вводиться в дію Постановою ВР N 3426-XII  від 02.09.93, ВВР 1993, N39, ст. 384, із змінами, внесеними згідно із законами України станом на 01.07.2012 р.), такі зміни:

1. Перший абзац статті 37 викласти в такій редакції:

"У сільських населених пунктах і місцях проживання, де немає нотаріусів, уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії:"

2. У першому абзаці статті 60 слова "а в населених пунктах, де немає нотаріуса" замінити на слова "а в сільських населених пунктах і місцях проживання, де немає нотаріуса".

3. Статтю 63 викласти в такій редакції:

"Нотаріус та посадові особи органів місцевого самоврядування, які одержали від спадкоємців повідомлення про відкриття спадщини, зобов'язані повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме.

Вони також можуть зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення або повідомлення про це у пресі".

4. У статті 64:

- перший абзац після слова "нотаріус" доповнити словами "а в сільських пунктах - органи місцевого самоврядування" і замінити в ньому слово "дає" на слово "дають";

- сьомий абзац після слова "нотаріус" доповнити словами "а в сільських пунктах - органи місцевого самоврядування" і замінити в ньому слово "дає" на слово "дають".

5. Другий абзац статті 65 після слова "нотаріус" доповнити словами "а в сільських пунктах - посадові особи органів місцевого самоврядування" і замінити в ньому слово "повідомляє" на слово "повідомляють".

6. Перший абзац статті 66 після слова "нотаріусом" доповнити словами "а в сільських пунктах - сільською, селищною радою", далі по тексту.

7. Другий абзац статті 67 після слова "нотаріусу" доповнити словами "або сільській, селищній раді".

8. Перший абзац статті 68 після слова "нотаріус" доповнити словами "а в сільських пунктах - посадові особи органів місцевого самоврядування" і замінити в ньому слово "перевіряє" на слово "перевіряють".

III. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос