Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" (относительно создания условий для производства виски и рома в Украине)

Проект закона Украины от 08.06.2012 № 10597
Дата рассмотрения: 08.06.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо створення умов для виробництва віскі та рому в Україні)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести такі зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів":

1. Назву Закону викласти в такій редакції:

"Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового-дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового - дистиляту для настоянки "ром", алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

2. По тексту Закону слова "спирт етиловий, коньячний і плодовий" у всіх відмінках доповнити словами "спирт етиловий - дистилят для настоянки "віскі", спирт етиловий-дистилят для настоянки "ром" у відповідних відмінках.

3. У статті 1:

1) після абзацу п'ятого доповнити двома абзацами такого змісту:

"спирт етиловий - дистилят для настоянки "віскі" - спирт етиловий-дистилят, який одержують перегонкою збродженого сусла з ячмінного солоду, з жита, пшениці, кукурудзи, з жита і пшениці, або жита і кукурудзи, або пшениці і кукурудзи, та витримують в обвуглених дубових бочках або ємностях з обвугленою дубовою клепкою не менше 3-х років, міцністю 60 - 70 % об.";

спирт етиловий - дистилят для настоянки "ром" - спирт етиловий - дистилят, який одержують перегонкою збродженого соку цукрової тростини або меляси з цукрової тростини, та витримують в дубових бочках або ємностях з дубовою клепкою не менше 3-х років, міцністю 60 - 70 % об.;

2) у абзаці сьомому після слова "цукромістких" доповнити словами "і крохмалемістких";

4. У статті 2:

1) частину другу доповнити реченням:

"Виробництво спирту етилового - дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового - дистиляту для настоянки "ром" здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форм власності, які мають відповідну ліцензію, технологічне обладнання для виробництва віскі та рому, забезпечені спеціальною тарою для витримки спиртів та кваліфікованими фахівцями".

5. У статті 3:

1) частину першу доповнити двома реченнями такого змісту:

"Ліцензії на виробництво віскі та рому, видаються суб'єктам господарювання, які мають технологічне обладнання для виробництва віскі та рому. Суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво віскі та рому, має право здійснювати оптову торгівлю спиртом етиловим-дистилятом для настоянки "віскі", спиртом етиловим-дистилятом для настоянки "ром" без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю";

2) частину сьому доповнити реченням такого змісту:

"Ліцензії на виробництво спирту етилового - дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового - дистиляту для настоянки "ром", віскі та рому видаються суб'єктам господарювання, які на момент подання заяви про видачу ліцензії є власниками або відповідно до інших не заборонених законодавством підстав володіють та/або користуються приміщеннями та технологічним обладнанням для виробництва віскі та рому, за умови, що використання таких приміщень та обладнання здійснює тільки один суб'єкт господарювання".

6. У статті 11:

1) абзац сьомий частини першої викласти в такій редакції:

"вміст спирту (% об.), склад продукції відповідно до формулювання у технологічній документації виробника".

7. У статті 12:

1) частину першу викласти у такій редакції:

"Виробництво алкогольних напоїв здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового, спирту етилового - дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового-дистиляту для настоянки "ром", спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового. Використання інших видів спирту для виробництва алкогольних напоїв і харчових продуктів забороняється".

8. У статті 14:

1) частину третю після другого речення доповнити трьома реченнями такого змісту:

"Імпорт та експорт спирту етилового - дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового-дистиляту для настоянки "ром" здійснюється за наявності відповідних ліцензій суб'єктами господарювання, які забезпечені кваліфікованими фахівцями та власними виробничими потужностями з переробки та/або зберігання спирту етилового-дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового-дистиляту для настоянки "ром", віскі та рому. Імпорт та експорт спирту етилового - дистиляту для настоянки "віскі", спирту етилового-дистиляту для настоянки "ром", віскі та рому може здійснюватись у вигляді вантажу з розміщенням наливом у тару, яка дозволена для використання у встановленому порядку, зокрема у спеціальні цистерни, контейнери (танк-контейнери). Оптова торгівля спиртом етиловим - дистилятом для настоянки "віскі", спиртом етиловим - дистилятом для настоянки "ром" здійснюється суб'єктом господарювання на підставі ліцензії на виробництво віскі та рому.".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

1) у місячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

2) забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Литвин

Опрос