Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О звании "Город воинской славы"

Проект закона Украины от 08.05.2012 № 10440
Дата рассмотрения: 08.05.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про звання "Місто воїнської слави"

Цей Закон визначає правові засади присвоєння містам України почесного звання України "Місто воїнської слави" з метою увічнення подвигу захисників Вітчизни, які проявили героїзм і мужність у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни.

РОЗДІЛ I
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Присвоєння звання "Місто воїнської слави"

1. Звання "Місто воїнської слави" присвоюється містам України, на територіях або у безпосередній близькості від яких проходили запеклі бої з німецько-фашистськими загарбниками і захисниками Вітчизни були виявлені мужність, стійкість і масовий героїзм.

2. Звання "Місто воїнської слави" присвоюється відповідною постановою Верховної Ради України.

Стаття 2. Особливості правового становища міста, відзначеного званням "Місто воїнської слави"

1. Органи державної влади адміністративно-територіальної одиниці, на території якої знаходиться місто, удостоєне звання "Місто воїнської слави", органи місцевого самоврядування цього міста відповідно до законодавства України, нормативно-правових актів Автономної Республіки Крим, актів органів місцевого самоврядування можуть наділятися правами та обов'язками щодо збереження воєнно-історичної спадщини, а також розроблення заходів, спрямованих на патріотичне виховання громадян України.

2. Особливості правового становища міста, удостоєного звання "Місто воїнської слави", враховуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування при організації та проведенні заходів щодо увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни.

3. В місті, удостоєному звання "Місто воїнської слави":

1) встановлюється стела із зображенням герба міста і текстом постанови Верховної Ради України про присвоєння місту цього звання;

2) проводяться публічні заходи в День Перемоги, а також День міста.

Стаття 3. Пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави"

1. Пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" можуть вноситися органами місцевого самоврядування і об'єднаннями громадян.

2. Пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" об'єднання громадян вносять в органи місцевого самоврядування.

3. Пропозиції про присвоєння звання "Місто воїнської слави" органи місцевого самоврядування вносять в обласні ради, а в Автономній Республіці Крим у Верховну Раду Автономної Республіки Крим, які розглядають ці пропозиції та ухвалюють рішення про звернення до Верховної Ради України з клопотанням про присвоєння звання "Місто воїнської слави" або відхиляють внесені пропозиції.

Стаття 4. Фінансування заходів, пов'язаних із присвоєнням звання "Місто воїнської слави"

Фінансування заходів, пов'язаних із присвоєнням звання "Місто воїнської слави" і увічненням пам'яті загиблих при захисті Вітчизни, здійснюється за рахунок коштів, передбачених законодавством України, нормативно-правовими актами Автономної Республіки Крим, актами органів місцевого самоврядування, а також за рахунок інших джерел.

РОЗДІЛ II. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. М. ЛИТВИН

Опрос