Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Земельный кодекс Украины относительно установления принадлежности к категории земель сельскохозяйственного назначения земельных участков для занятия пчеловодством и порядка предоставления этих земельных участков в собственность и пользование

Проект закона Украины от 07.05.2012 № 10436
Дата рассмотрения: 07.05.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до Земельного кодексу України щодо встановлення належності до категорії земель сільськогосподарського призначення земельних ділянок для зайняття бджільництвом та порядку надання цих земельних ділянок у власність та користування

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 3-4, ст.27) такі зміни та доповнення:

1) у частині другій статті 22: пункт а) після слів "пасовища та перелоги" доповнити словами "землі для зайняття бджільництвом";

2) у частині третій статті 22: пункт а) після слів "ведення товарного сільськогосподарського виробництва" доповнити словами "зайняття бджільництвом";

3) у частині третій статті 22: пункт г) після слів "для ведення підсобного сільського господарства" доповнити словами "зайняття бджільництвом";

Доповнити статтею 36-1 такого змісту:

"Стаття 36-1. Земельні ділянки для зайняття бджільництвом

1. Громадянам, сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським науково-дослідним і навчальним закладам, підприємствам усіх форм власності, релігійним організаціям і об'єднанням громадян із земель державної або комунальної власності можуть надаватися у користування або відчужуватись з набуттям права власності земельні ділянки для зайняття бджільництвом.

2. Земельні ділянки для зайняття бджільництвом надаються в оренду місцевими органами влади чи місцевого самоврядування або господарюючими суб'єктами для посіву медоносних культур, висадки медодайних дерев, розміщення стаціонарних та пересувних пасік, проведення публічних професійних заходів.

3. Орендовані земельні ділянки, зайняті посівами медоносних культур або посадками медодайних дерев приватизуються в порядку, передбаченому законом для земель сільськогосподарського призначення.

4. Громадяни та юридичні особи мають першочергове право на отримання у власність окремої земельної ділянки для зайняття бджільництвом у розмірах, встановлених цим Кодексом, якщо вони утримують пасіки на земельних ділянках інших категорій, що надані їм у власність, або на умовах оренди із земель державної або комунальної власності.

5. На земельних ділянках, наданих для зайняття бджільництвом на умовах оренди, можуть бути зведені тимчасові споруди для господарського обслуговування пасіки. Після закінчення строку оренди земельної ділянки побудовані тимчасові споруди підлягають знесенню власниками цих споруд за їх рахунок.

6. На земельних ділянках для зайняття бджільництвом, що перебувають у власності громадян, чи юридичних осіб, можуть бути зведені капітальні споруди виключно для цілей бджільництва та створення належних умов для гігієни та культури праці робітників.".

Пункт шостий статті 118 після слів "будівництва індивідуальних гаражів" доповнити словами "зайняття бджільництвом";

Частину першу статті 121 після пункту д) доповнити пунктом е) такого змісту: "е) для зайняття бджільництвом у селах - не більше 0, 50 гектара, в селищах - не більше 0, 25 гектара, за межами відповідного населеного пункту - не більше 2 гектарів;".

II. Прикінцеві положення:

Цей Закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос