Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых вопросах компенсации разницы в тарифах на централизованное водоснабжение и водоотвод

Проект закона Украины от 11.04.2012 № 10332
Дата рассмотрения: 11.04.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про деякі питання компенсації різниці у тарифах на централізоване водопостачання і водовідведення

Стаття 1. Сфера дії Закону

Дія цього Закону поширюється на підприємства, незалежно від форми власності, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, здійснюють діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, постачання електричної енергії за регульованим тарифом, оптове постачання електричної енергії, виробництво електричної енергії та Державне агентство резерву України.

Стаття 2. Списання заборгованості

2.1. На умовах, визначених цим Законом, підлягає списанню заборгованість (у тому числі реструктуризована відповідно до рішень Кабінету Міністрів України) за кам'яне і буре вугілля, газ нафтопереробки, нафтопродукти, природний газ (далі - паливо) підприємств, що виробляють електричну енергію, перед Державним агентством резерву України, яка склалася станом на 1 січня 2012 року і не сплачена станом на дату набрання чинності цим Законом.

Для списання відповідно до цього закону зобов'язання з повернення матеріальних цінностей у натуральному вигляді підлягають переведенню у грошову форму. Заборгованість (або зобов'язання з повернення матеріальних цінностей у натуральному вигляді) підприємств, що виробляють електричну енергію, перед Державним агентством резерву України визначаються відповідно до ціни матеріальних цінностей зазначеної у договорах, або у разі відсутності визначеної договором ціни - за цінами що діяли на дату відпуску палива.

Крім того, підлягає списанню заборгованість із сплати відсотків за користування згідно укладених договорів та відповідно до рішень суду.

2.2. В межах сум заборгованості, що підлягає списанню відповідно до пункту 2.1 списується заборгованість за електричну енергію, яка склалася станом на 1 січня 2012 року і не сплачена станом на дату набрання чинності цим Законом:

підприємств, що надають послуги із централізованого водопостачання та водовідведення перед підприємствами, що здійснюють діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом за електричну енергію та послуги з її передачі та/або постачання. Списанню підлягає лише той обсяг заборгованості, що відповідає заборгованості із різниці в тарифах, яка виникла у зв'язку із невідповідністю фактичних витрат з надання послуг водопостачання та водовідведення тарифам на ці послуги, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування. Порядок визначення такої заборгованості встановлюється Кабінетом Міністрів України;

підприємств, що здійснюють діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, перед підприємством, що здійснює оптове постачання електричної енергії;

підприємства, що здійснює оптове постачання електричної енергії, перед підприємствами, що виробляють електричну енергію.

2.3. Проведення списання здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України шляхом послідовного списання (припинення зобов'язань) учасниками, визначеними у п. 2.1 та п. 2.2 цього Закону, та в разі наявності рівних сум заборгованості в межах яких може здійснюватися списання.

Стаття 3. Прикінцеві положення

3.1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та діє до 31 грудня 2012 року.

3.2. Кабінету Міністрів України у двотижневий термін з дня набрання чинності цим Законом затвердити порядок списання заборгованості за спожиту електричну енергію.

 

Голова Верховної Ради України

В. Литвин

Опрос