Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О запрещении направленной на детей пропаганды гомосексуализма

Проект закона Украины от 30.03.2012 № 10290
Дата рассмотрения: 30.03.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про заборону спрямованої на дітей пропаганди гомосексуалізму

Даний закон має на меті забезпечення захисту дітей від факторів, які негативно впливають на їх фізичний, інтелектуальний, психічний, духовний та моральний розвиток.

1. Загальні поняття

Гомосексуалізм - це одна із форм сексуальної орієнтації людини, за якої особа віддає перевагу представникам своєї статі в якості об'єкта сексуальних відносин, а саме - чоловіки чоловікам (мужолозтво), а жінки жінкам (лесбіянство);

пропаганда гомосексуалізму - це діяльність, яка має на меті та/чи виражається в умисному поширенні будь-якої позитивної інформації про гомосексуалізм, що може завдати шкоду фізичному та психічному здоров'ю дитини, її моральному та духовному розвитку, в тому числі, сформувати у неї хибні уявлення про соціальну рівноцінність традиційних і нетрадиційних шлюбних відносин, а в майбутньому вплинути на її вибір соціальної орієнтації;

дитина - особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Стаття 2. Завдання закону

Основними завданнями цього закону є:

забезпечення реалізації прав дітей;

охорона інституту дитинства;

захист дітей від пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин;

створення належних умов для здорового морального, духовного та психологічного розвитку дитини;

формування у молодого покоління усталеного уявлення про інститут сім'ї із союзу чоловіка і жінки;

подолання демографічної кризи.

Стаття 3. Непорушність конституційних прав на свободу слова та мирних зібрань

1. Даний закон не спрямований на обмеження чи звуження прав осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації, а навпаки зосереджений на захисті дітей від пропаганди сексуальних нетрадиційних відносин.

2. Жодне з положень цього закону не може трактуватися як таке, що обмежує конституційні права та свободи людини і громадянина на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів та переконань, об'єднання в політичні партії та організації, проведення мирних зборів та громадських заходів.

Стаття 4. Форми пропаганди гомосексуалізму

1. Пропаганда гомосексуалізму, яка спрямована на дітей, може проявлятися у наступних формах:

- проведення мітингів, парадів, акцій, пікетів, демонстрацій та інших масових зібрань, що має на меті та/чи виражається в умисному поширенні будь-якої позитивної інформації про гомосексуалізм, що може негативно вплинути на фізичне та психічне здоров'я, моральний та духовний розвиток дітей;

- проведення навчальних уроків, тематичних бесід, інтерактивних ігор, виховних годин, факультативів, інших заходів учбового характеру на тему гомосексуалізму чи донесення до дитини (дітей) як, окремого, так і в межах учбових заходів, інформаційного повідомлення про гомосексуалізм;

- поширення в засобах масової інформації повідомлень, статей про гомосексуалізм чи закликів в будь-якій формі до гомосексуального образу життя, що може негативно вплинути на фізичне та психічне здоров'я, моральний та духовний розвиток дітей;

- поширення у загальноосвітніх навчальних закладах інформації у будь-якій формі про гомосексуалізм чи закликів до сексуального образу життя, що може негативно вплинути на фізичне та психічне здоров'я, моральний та духовний розвиток дітей.

2. Не є пропагандою гомосексуалізму - популяризація ідей толерантності по відношенню до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації, а також проведення мітингів, демонстрацій та інших масових заходів за права осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Стаття 5. Види пропаганди гомосексуалізму

1. Пропаганда гомосексуалізму, яка спрямована на дітей, може бути публічна та непублічна.

2. Публічна пропаганда гомосексуалізму - це відкрита діяльність, яка має на меті та/чи виражається в умисному поширенні будь-якої позитивної інформації про гомосексуалізм, в публічній демонстрації гомосексуального образу життя, гомосексуальної орієнтації та поведінки, що може завдати шкоду фізичного та психічному здоров'ю, моральному та духовному розвитку широкому колу неповнолітніх осіб.

3. Непублічна пропаганда гомосексуалізму - це прихована (таємна) діяльність, яка має на меті та/чи виражається в умисному поширенні будь-якої позитивної інформації про гомосексуалізм, що може завдати шкоду фізичного та психічному здоров'ю, моральному та духовному розвитку дітей, в тому числі.

Стаття 6. Заборона пропаганди гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей

На території України забороняється, спрямована на дітей, пропаганда гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей, вплинути на їх моральний та духовний розвиток, у всіх сферах суспільного життя, включаючи освіту, культури, телебачення, радіомовлення, ЗМІ.

Стаття 7. Заборона пропаганди гомосексуалізму в сфері освіти

На всіх рівнях освіти забороняється, спрямована на дітей, пропаганда гомосексуалізму, в тому числі, шляхом використання та/чи розповсюдження інформативної чи учбової літератури, показу відео- чи аудіофільмів, проведення навчальних уроків, інтерактивних ігор, інших заходів.

Стаття 8. Заборона пропаганди гомосексуалізму в ЗМІ

У ЗМІ забороняється, спрямована на дітей, пропаганда гомосексуалізму шляхом популяризації у виступах, програмах, статтях гомосексуальних відносин та гомосексуального образу життя.

Стаття 9. Відповідальність за пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх

Спрямована на дітей, пропаганда фізичними та юридичними особами гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей, тягне за собою встановлену законодавством України адміністративну та кримінальну відповідальність.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Верховній Раді України внести зміни до таких законодавчих актів України:

1) до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984, додаток до N 51, ст. 1122) додати нову статтю 173-3 такого змісту:

"Стаття 180-1. Пропаганда гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей

1. Спрямована на дітей, пропаганда гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей, їх моральному та духовному розвитку, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян та накладення штрафу на юридичних осіб від ста до п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

2. Спрямована на дітей, публічна пропаганда гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей, її моральному та духовному розвитку, яка виражається в публічній демонстрації гомосексуального образу життя, гомосексуальної орієнтації та поведінці, -

тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до семисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.";

2) до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 25-26, ст. 131) додати нову статтю 150-2 такого змісту:

"Стаття 150-2. Пропаганда гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей

1. Вчинення повторно протягом року умисних дій, які мають на меті, спрямовану на дітей, пропаганду гомосексуалізму, що може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей, їх моральному та духовному розвитку, -

тягне за собою накладання арешту строком до трьох років або позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.".

3) до Закону України "Про охорону дитинства" додати нову статтю 32-1 такого змісту:

"Держава через уповноважені органи вживає необхідних заходів, спрямованих на захист дітей від пропаганди гомосексуалізму.".

 

Голова Верховної Ради України 

В. ЛИТВИН

Опрос