Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно социальной защиты вдов (вдовцов) и детей умерших граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы)

Проект закона Украины от 28.03.2012 № 10275
Дата рассмотрения: 28.03.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту вдів (вдівців) та дітей померлих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 16, ст. 200) такі зміни:

1. У пункті другому частини першої статті 13 слова "смерть пов'язана" замінити словами "захворювання або смерть пов'язані".

2. Частину другу статті 20 викласти у такій редакції:

"Пільги, передбачені пунктами 1, 2, 17, 26, 27 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорії 1. Пільги, передбачені пунктами 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23 і 27 цієї статті, надаються дружині (чоловіку) померлого громадянина, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого. Дружині (чоловіку) померлого громадянина, а також опікуну (на час опікунства) дітей померлого видається посвідчення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Незалежно від наявності причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою і дати смерті, зазначені компенсації та пільги надаються неповнолітнім дітям, їх опікуну (на час опікунства) та/або дружині (чоловіку) померлого громадянина, віднесеного до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або евакуйованих у 1986 році з зони відчуження.".

3. Частину другу статті 21 викласти у такій редакції:

"Пільги, передбачені пунктами 1, 2, 17, 26, 27 статті 20, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорії 2, захворювання або смерть яких пов'язані з Чорнобильською катастрофою. Пільги, передбачені пунктами 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23 і 27 статті 20, надаються дружині (чоловіку) померлого громадянина, захворювання або смерть якого пов'язані з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого. Дружині (чоловіку) померлого громадянина, захворювання або смерть якого пов'язані з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну (на час опікунства) дітей померлого видається посвідчення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.".

4. Частину другу статті 22 викласти у такій редакції:

"Пільги, передбачені пунктами 1, 2, 17, 26, 27 статті 20, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорії 3, захворювання або смерть якого пов'язані з Чорнобильською катастрофою. Пільги, передбачені пунктами 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23 і 27 статті 20, надаються дружині (чоловіку) померлих громадян, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, захворювання або смерть яких пов'язані з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого. Дружині (чоловіку) померлого громадянина, захворювання або смерть якого пов'язані з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну (на час опікунства) дітей померлого видається посвідчення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.".

5. У частині першій статті 48 слова "та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою" вилучити.

6. У статті 54:

У частині першій слова "внаслідок Чорнобильської катастрофи" вилучити.

Частину сьому викласти у такій редакції:

"Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який за життя відносився до числа громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначається Кабінетом Міністрів України.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня прийняття цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос