Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 167 Налогового кодекса Украины относительно пересмотра ставки налога на доходы физических лиц

Проект закона Украины от 23.02.2012 № 10112
Дата рассмотрения: 23.02.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 167 Податкового кодексу України щодо перегляду ставки податку на доходи фізичних осіб

Верховна Рада України постановляє:

I. Пункт 167.1 статті 167 Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 13-17) після абзацу другого доповнити новими абзацами такого змісту:

"У разі якщо платник податку, який досяг тридцятирічного віку, не має дітей, крім випадків коли такий платник є інвалідом I-ої, II-ої або III-ої груп, то ставка податку становить 17 відсотків бази оподаткування доходів, незалежно від розміру загальної суми отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту.

У разі якщо платник податку має трьох або чотирьох дітей, найменший з яких досяг трирічного віку, то ставка податку становить 10 відсотків бази оподаткування доходів, незалежно від розміру загальної суми отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту.

У разі якщо платник податку має п'ятьох або більше дітей, найменший з яких досяг трирічного віку, то ставка податку становить 5 відсотків бази оподаткування доходів, незалежно від розміру загальної суми отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту.

На платника податку, що має троє та більше дітей, не поширюються положення абзаців чотири та п'ять п. 167.1 у таких випадках:

платник податку позбавлений батьківських прав;

платник податку не сплачує аліменти у встановленому законом порядку;

платник податку відмовляється від додаткових витрат на дитину в порядку, вказаному статтею 185 Сімейного кодексу України;

На платника податку, що має троє та більше дітей, не поширюються положення абзацу другого п. 167.1.

У разі якщо дитина платника податку досягла повноліття, платник податку має право на застосування до доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, ставок податку, що вказані в абзацах чотири та п'ять п. 167.1".

У зв'язку з цим абзац третій і четвертий вважати відповідно абзацами дев'ятим і десятим.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України в трьохмісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України 

В. М. Литвин

Опрос