Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно выборов в г. Киеве

Проект закона Украины от 31.01.2012 № 9761
Дата рассмотрения: 31.01.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів у м. Києві

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної ради (ВВР), 2010, N 35-36, ст. 491) наступні зміни та доповнення:

1) Доповнити статтю 14 частиною 7 наступного змісту:

"7. Чергові вибори Київського міського голови та депутатів Київської міської ради, а також депутатів районних у місті Києві рад проводяться. Як правило, одночасно із черговими виборами народних депутатів України".

2) У частині 7 статті 22 слова "крім міст Києва та Севастополя" виключити.

3) Пункти 5, 6, 11 частини 4 статті 29 викласти у наступній редакції:

"5) реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатом у депутати Верховної ради Автономної республіки Крим, а також кандидатом у народні депутати України, кандидатом на пост Президента України (у випадку, коли вибори народних депутатів України чи Президента України проводяться одночасно із місцевими виборами, організацію та проведення яких здійснює відповідна виборча комісія);

6) реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, представником політичної партії на місцевих виборах, уповноваженою особою місцевої організації партії, офіційним спостерігачем, або уповноваженою особою, довіреною особою чи представником партії чи кандидата на виборах народних депутатів України або Президента України за умови, що такі вибори проводяться одночасно із місцевими виборами, організацію та проведення яких забезпечує відповідна виборча комісія;"

"11) набуття ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів, а також членства в окружній виборчій комісії із виборів Президента України або народних депутатів України у випадках, коли такі вибори проводяться одночасно із місцевими виборами, організацію та проведення яких забезпечує відповідна виборча комісія;"

4) Пункт 1 частини 12 статті 71 викласти у наступній редакції:

"1) підрахунок голосів по всеукраїнському референдуму, виборах народних депутатів України або Президента України (якщо такі вибори проходять одночасно із місцевими виборами);"

5) Доповнити Закон статтею 93 наступного змісту:

"Стаття 93. Особливості проведення виборів Київського міського голови, депутатів Київської міської ради та депутатів районних у місті Києві рад у випадку їх одночасного проведення із виборами народних депутатів України

1. У випадку одночасного проведення виборів народних депутатів України із виборами Київського міського голови, депутатами Київської міської ради та депутатами районних у місті Києві рад, цей Закон та Закон України "Про вибори народних депутатів України застосовуються із особливостями, визначеними цією статтею.

2. Окружні та територіальні виборчі комісії формуються відповідно до вимог відповідних законів та діють самостійно і незалежно, забезпечуючи організацію та проведення відповідних виборів.

3. Дільничні виборчі комісії формуються територіальними виборчими комісіями і мають повноваження дільничних виборчих комісії, що визначені Законом України "Про вибори народних депутатів України".

4. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій та їх членів, що пов'язані із проведеннями виборів народних депутатів України вирішують окружні виборчі комісії. При цьому, у випадку виявлення порушення членами дільничних виборчих комісій чи комісіями в цілому вимог Закону України "Про вибори народних депутатів", що є підставою для дострокового припинення їх повноважень, окружна виборча комісія звертається до територіальної виборчої комісії із відповідним поданням.

5. У випадку, якщо норми цього Закону та Закону України "Про вибори народних депутатів України" містять суперечності і вчинення відповідних дій окремо щодо різних виборів є неможливим, застосовуються норми Закону України "Про вибори народних депутатів України".

6. Центральна виборча комісія вирішує спори між територіальними та окружними виборчими комісіями щодо розмежування їх компетенції за скаргами територіальної або окружної виборчої комісії, а також суб'єктів виборчого процесу.

7. Особа, що є кандидатом у народні депутати України, може одночасно бути кандидатом у депутати місцевої ради за виборчим списком та одним одномандатним або одномандатним мажоритарним виборчим округом, або кандидатом у депутати місцевої ради за виборчим списком та кандидатом на посаду міського голови.

8. У випадку одночасного обрання особи народним депутатом України та депутатом місцевої ради, вона вважається обраною народним депутатом України. У випадку, коли особа одночасно обрана народним депутатом України та міським головою вона протягом 15 днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів подає заяву про відмову від депутатського мандату або мандату міського голови. У випадку неподання відповідної заяви особа вважається такою, що відмовилася від обох мандатів."

6) Доповнити Розділ XIV пунктами 5-3, 5-4, 5-5 наступного змісту:

"5-3. Чергові вибори Київського міського голови, депутатів Київської міської ради та депутатів районних у місті Києві рад проводяться одночасно із черговими виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

5-4. Київська міська виборча комісія, районні у місті Києві територіальні виборчі комісії та дільничні виборчі комісії у м. Києві формуються відповідно до вимог цього Закону. Повноваження виборчих комісій у м. Києві, утворених для організації та проведення місцевих виборів 31 жовтня 2011 року припиняються з початком виборчого процесу із проведення місцевих виборів 2012 року.

5-5. Правом подання кандидатур до складу виборчих комісій у м. Києві замість суб'єктів, визначених п. 1 ч. 2 статті 22 цього Закону є депутатські фракції, що діють у Верховній раді України VI скликання."

Доповнити Розділ XV Закону України "Про вибори народних депутатів України" пунктом 7 наступного змісту: (ВВР, 2011 р., N 97, стор. 16, стаття 3526, код акта 59512/2011)

"7. У 2012 році вибори народних депутатів України проводяться одночасно із виборами Київського міського голови, депутатів Київської міської ради та районних у місті Києві рад. При цьому повноваження дільничних виборчих комісій у місті Києві здійснюють дільничні виборчі комісії, сформовані відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

2. Внести до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (ВВР, 1999, N11, ст. 79, ВВР, 2011, N 1, ст. 4) наступні зміни:

1) У статті 10-1 частину 2 викласти у наступній редакції:

"2. Президент України призначає Головою Київської міської державної адміністрації особу, обрану Київським міським головою, у день принесення цією особою присяги Київського міського голови".

2) Статтю 11 викласти у наступній редакції:

"Стаття 11 Здійснення управління районами в м. Києві

1. Управління районами у м. Києві здійснюють районні у місті Києві державні адміністрації та районні у місті Києві ради. Питання розмежування повноважень в управлінні районами у місті Києві вирішує відповідно до Конституції України, цього та інших Законів України, Київська міська рада.

2. Районні у місті Києві державні адміністрації, як місцеві органи виконавчої влади, підпорядковуються Київській міській державній адміністрації, а як виконавчі органи місцевого самоврядування - відповідним районним у місті Києві радам.

3. Головою районної в місті Києві державної адміністрації Президентом України призначається особа, обрана Головою відповідної районної у місті Києві радою. До такого призначення ця особа діє в якості виконуючої обов'язки Голови районної у місті Києві державної адміністрації. У випадку звільнення особи з посади Голови районної у місті Києві ради, Президент України звільняє цю особу з посади Голови районної у місті Києві державної адміністрації. З моменту припинення повноважень Голови районної у місті Києві ради особа відстороняється від посади Голови районної у місті Києві державної адміністрації.

4. Київська міська рада не має права змінювати обсяг повноважень районних у місті Києві рад протягом скликання без попередньої згоди на це відповідної ради."

4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 3, який вступає в силу з моменту початку повноважень Київської міської ради та Київського міського голови, обраних у 2012 році.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Литвин 

Опрос