Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс административного судопроизводства Украины относительно производства по делам об ограничении реализации права на мирные собрания

Проект закона Украины от 30.01.2012 № 9758
Дата рассмотрения: 30.01.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо провадження у справах про обмеження реалізації права на мирні зібрання

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., NN 35 - 36, 37, ст. 446 із наступними змінами) такі зміни:

1. Частину першу статті 100 викласти у такій редакції:

"1. Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Порядок поновлення строків не поширюється на строки, визначені в частині першій статті 182 цього Кодексу".

2. Статтю 182 викласти у такій редакції:

"Стаття 182. Особливості провадження у справах за адміністративними позовами суб'єктів владних повноважень про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання

1. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування на протязі трьох днів після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібрання (щодо місця чи часу їх проведення тощо).

2. Позовна заява, яка надійшла після строку, визначеного частиною першою цієї статті або в день проведення заходів, визначених частиною першою цієї статті, або після цього, залишається без розгляду.

3. Про відкриття провадження у справі, дату, час та місце розгляду справи суд в той же день повідомляє позивача та організатора (організаторів) зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших мирних зібрань. Судові виклики і повідомлення осіб здійснюється виключно рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами або зазначених у процесуальних документах поданих до суду.

4. Адміністративна справа про обмеження права на мирні зібрання вирішується судом протягом трьох днів після відкриття провадження. Суд, розглядаючи адміністративні справи за цими вимогами, не має права виходити за межі позовних вимог. Спільно подані позовні вимоги до різних відповідачів підлягають роз'єднанню у самостійне провадження.

5. У справах за адміністративними позовами суб'єктів владних повноважень про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання суд задовольняє вимоги позивача в інтересах національної безпеки та громадського порядку в разі, якщо буде доведено, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань створює реальну небезпеку заворушень чи злочинів, загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей. Реальність небезпеки не може грунтуватись на припущеннях, які не пов'язані з проведенням відповідних мирних заходів. Задоволення таких вимог є виключним заходом. У постанові суд зобов'язаний зазначити спосіб обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання.

6. Постанова суду у справах про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання виконується негайно.

7. Копії судового рішення невідкладно видаються особам, які брали участь у справі, або надсилаються їм, якщо вони не були присутні під час його проголошення".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос