Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины с целью обеспечения реформирования нефтегазового комплекса

Проект закона Украины от 08.11.2011 № 9429
Дата рассмотрения: 08.11.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу

З метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу, недопущення руйнування цілісних майнових комплексів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту та захисту інтересів держави Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У статті 7 Закону України "Про трубопровідний транспорт" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 29, ст. 139; 2007 р., N 13, ст. 135; 2009 р., N 19, ст. 257, N 28, ст. 354; 2011 р., N 30, ст. 278):

частину четверту викласти у такій редакції:

"Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", що провадять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, та Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.";

доповнити статтю після частини четвертої новими частинами такого змісту:

"Відчуження основних фондів та акцій державних підприємств, що провадять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, передача їх з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, до статутного фонду інших юридичних осіб, вчинення інших правочинів, що можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", дочірніх та заснованих нею підприємств, забороняється, крім випадків, коли результатом таких дій є: передача основних фондів та акцій таких підприємств виключно державному підприємству або акціонерному товариству, 100 відсотків акцій якого перебуває у державній власності України; створення державних підприємств або акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких є у державній власності України.

Дія частини п'ятої цієї статті не поширюється на відчуження основних фондів зазначених у ній підприємств, що не використовуються для провадження діяльності з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, яке здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.".

У зв'язку з цим частини п'яту і шосту вважати відповідно частинами сьомою і восьмою;

частину сьому викласти у такій редакції:

"Щодо державних підприємств, що провадять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, а також Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", дочірніх та заснованих нею підприємств не може бути порушено справу про банкрутство.".

2. Частину дев'яту статті 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 46, ст. 456; 2008 р., N 50-51, ст. 384; 2011 р., N 12, ст. 74, N 28, ст. 252, N 29, ст. 272) після слів "Державної податкової адміністрації України" доповнити словами ", крім випадків, установлених законом".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос