Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 950-летия основания города Тисменица Ивано-Франковской области

Проект постановления Верховной Рады Украины от 01.11.2011 № 9371
Дата рассмотрения: 01.11.2011 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 950-річчя заснування міста Тисмениця Івано-Франківської області

У 2012 році виповнюється 950 років міста Тисмениця Івано-Франківської області, першу письмову згадку про яке датовано 1062 роком. Сюди часто приїжджали славні галицькі князі, через неї пролягали важливі торговельні шляхи, розвивалися промисли і ремесла. Вироби тисменицьких кушнірів славилися не лише у Галичині, але й у багатьох країнах Європи.

У 1448 році Тисмениця здобула Магдебурзьке право, а у 1638 році Галицькою радою було вручено міщанам Тисмениці копію королівського статуту кушнірського цеху. Цей рік визнається міжнародною хутровою спільнотою датою заснування хутрофірми "Тисмениця".

Тут у різні часи бували як окремі високопоставлені особи з королівських і цісарських родин, так і відомі науковці, літератори, політичні та громадські діячі, які збагатили українську, польську, вірменську та єврейську культури. Зокрема, з Тисмениці походять релігійний діяч і полеміст Йов Княгиницький - засновник Скиту Манявського, педагог і літератор Кость Горбаль, священик і письменник Микола Угорчак (Погідний), митрополит Галицький УАПЦ Андрій та багато інших.

Одним із найвизначніших політичних лідерів Галичини кінця XIX - першої половини XX ст. був Кость Левицький, уродженець міста Тисмениця, адвокат і публіцист, почесний член "Просвіти", співзасновник і провідний діяч багатьох політичних, культурних і економічних установ, перший голова Уряду Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР).

У місті поряд з відомими підприємствами (ВАТ "Хутрофірма "Тисмениця", ТОВ "Тикаферлюкс", СП "MPV-ЮКРЕЙН", ПАТ "Тисменицягаз") широка мережа об'єктів культурного призначення. Найбільшим серед них є Народний дім, де діють 15 культурно-мистецьких колективів, зокрема, народний аматорський хор "Дзвін", народний аматорський ансамбль танцю "Тисменичанка", народний фотоклуб "Колумб", знаний на теренах всієї України завдяки конкурсу фотомайстрів, що регулярно проводиться у Тисмениці та набуває великого культурно-мистецького резонансу.

До святкування 950-річчя заснування м. Тисмениця міською владою планується здійснити ряд заходів з популяризації трудових, духовних і культурних надбань, збереження історичної спадщини.

Враховуючи історичне і культурне значення міста Тисмениця Івано-Франківської області та у зв'язку з його 950-річчям Верховна Рада України постановляє:

1. У 2012 році урочисто відзначити 950-річчя заснування міста Тисмениця Івано-Франківської області.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України за участю Івано-Франківської обласної державної адміністрації:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 950-річчя заснування міста Тисмениця Івано-Франківської області;

у двотижневий термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов'язаних з відзначенням 950-річчя заснування міста Тисмениця Івано - Франківської області;

звернутись до Президента України з пропозицією відзначити державними нагородами трудівників міста Тисмениця Івано - Франківської області, які зробили вагомий внесок у соціально - культурну розбудову України.

3. Рекомендувати:

Державному комітету телебачення та радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 950-річчя заснування міста Тисмениця Івано-Франківської області;

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейні монети, присвячені 950-річчю заснування міста Тисмениця Івано-Франківської області;

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 950-річчю заснування міста Тисмениця Івано - Франківської області.

4. Рекомендувати Президії Національної академії наук України передбачити проведення відповідними академічними інститутами разом із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника науково-практичної конференції "Тисмениця в історії України".

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос