Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Налоговый кодекс Украины (относительно порядка уплаты туристического сбора физическими лицами - владельцами или арендаторами индивидуальных средств размещения)

Проект закона Украины от 20.10.2011 № 9321
Дата рассмотрения: 20.10.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення доповнень до Податкового кодексу України (щодо порядку сплати туристичного збору фізичними особами - власниками або орендарями індивідуальних засобів розміщення)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13-17, ст. 112) такі зміни:

1. Доповнити статтю 179 пунктом 179.13 такого змісту:

"179.13. Фізична особа - власник або орендар індивідуальних засобів розміщення, яка надавала послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності та сплачувала авансовий платіж туристичного збору, має право зменшити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації, на суму сплаченого авансового платежу туристичного збору.".

2. Доповнити пункт 268.2.1 статті 268 після слів "із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк" такими словами: "а також фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності з урахуванням особливостей, визначених пунктом 268.8 цієї статті.".

3. Доповнити статтю 268 пунктом 268.8 такого змісту:

"268.8. Порядок сплати збору фізичними особами - власниками або орендарями індивідуальних засобів розміщення, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності

268.8.1. Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкти підприємницької діяльності сплачують туристичний збір (авансовим платежем) на кожний індивідуальний засіб розміщення, який передбачається використовувати для тимчасового проживання (ночівлі) туристів.

268.8.2. Ставка авансового платежу туристичного збору для фізичних осіб - власників або орендарів індивідуальних засобів розміщення, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.

268.8.2.1. Ставка авансового платежу туристичного збору встановлюється сільською, селищною або міською радою в розмірі від 1 до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (в розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року, з одного індивідуального місця для ночівлі.

268.8.3. Органами державної податкової служби видається фізичним особам - власникам або орендарям індивідуальних засобів розміщення, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності, на кожний індивідуальний засіб розміщення, який передбачається використовувати для тимчасового проживання (ночівлі) туристів, свідоцтво на термін не менше 30 календарних днів за наявності документа про сплату авансового платежу туристичного збору.

Центральний орган державної податкової служби встановлює порядок видачі свідоцтва платникам збору.

268.8.4. Надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) фізичною особою без свідоцтва про сплату авансового платежу туристичного збору або без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності вважається ухиленням від оподаткування і тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. ЛИТВИН

Опрос