Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно приведения действующего законодательства в соответствие с Решением Конституционного Суда Украины от 11.10.2011 года N 10-рп/2011 (дело о сроках административного задержания))

Проект закона Украины от 21.10.2011 № 9301-1
Дата рассмотрения: 21.10.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо приведення чинного законодавства у відповідність з Рішенням Конституційного Суду України від 11.10.2011 року N 10-рп/2011 (справа про строки адміністративного затримання))

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до N 51, ст. 1122) такі зміни:

1. У статті 254 Кодексу після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:

"Протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається в момент виявлення правопорушення. В разі наявності об'єктивних причин, які унеможливлюють складання протоколу в момент виявлення правопорушення, він складається протягом розумного строку, але в термін не пізніше трьох днів."

Абзац другий, третій, відповідно вважати абзацом третім, четвертим.

2. У частині 1 статті 257 Кодексу після слова "Протокол" доповнити словами "про вчинення адміністративного правопорушення разом з іншими матеріалами не пізніше ніж у триденний строк з моменту його складення".

3. У частині восьмій статті 259 Кодексу після слів "доставлення порушника має бути проведено в можливо короткий строк" доповнити словами "але не більше трьох годин з моменту обмеження свободи дій та пересування особи.".

4. Статтю 263 доповнити абзацом третім, четвертим, п'ятим такого змісту:

"До розгляду суддею справи, але строком не більше трьох діб, може бути затримано осіб, які вчинили дрібне хуліганство, насильство в сім'ї та осіб, які незаконно перетнули або зробили спробу незаконно перетнути державний кордон України, вчинили злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця чи працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.

Іноземців та осіб без громадянства, які порушили правила перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України, може бути затримано до розгляду справи суддею або посадовою особою органу Державної прикордонної служби України, але строком не більше трьох діб.

Строк адміністративного затримання обчислюється з моменту обмеження свободи дій та пересування особи.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос