Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об исполнительном производстве" (относительно сохранения права собственности должника на единое жилье и земельный участок, на котором оно размещено)

Проект закона Украины от 08.09.2011 № 9124
Дата рассмотрения: 06.07.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо збереження права власності боржника на єдине житло та земельну ділянку, на якій воно розміщене)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести зміни в Закон України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 24, ст. 207) від 21 квітня 2009 року, N 606-XIV, в редакції із змінами та доповненнями від 04 липня 2011 року:

1) Частину сьому статті 52 викласти в такій редакції:

"Звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло в межах, що не перевищує норм жилої площі згідно з законом з розрахунку на кожну особу, що мешкає разом із боржником, не здійснюється. Державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника."

2) Частину першу статті 63 викласти в такій редакції:

"Звернення стягнення на будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно фізичної особи проводиться у разі відсутності у боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. Не звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник, в межах норм жилої площі згідно із законом, з розрахунку на кожну особу що мешкає разом із боржником."

3) Внести зміни до додатка до Закону України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року N 606-XIV:

пункт перший доповнити:

"9) обладнання для обігрівання приміщення, якщо воно використовується також для приготування їжі, одне на приміщення".

4) Внести зміни до додатка до Закону України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року N 606-XIV:

пунктом восьмим доповнити:

"8. Єдине житло боржника та земельна ділянка на якій розташоване це житло в межах, що не перевищує норм жилої площі згідно з законом, з розрахунку на кожну особу, що мешкає разом із боржником".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

- забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону, а також розроблення та прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.

 

Голова Верховної Ради України 

В. ЛИТВИН 

Опрос