Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на повышение цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги для населения

Проект закона Украины от 18.07.2011 № 9019
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення

Цей Закон спрямований на забезпечення випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги та створення прозорого механізму формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги на економічно обґрунтованому рівні, що гарантуватиме належний соціальний захист кожного громадянина України.

Стаття 1. Встановити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення без визначення терміну його дії.

Стаття 2. Встановити, що припинення дії мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення можливе за одночасного виконання наступних умов:

- підвищення реальних доходів населення не менш ніж на 30% відносно рівня, що склався на 1 квітня 2001 року;

- повної ліквідації заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат населенню;

- встановлення нового порядку розрахунку цін (обчислення тарифів) на житлово-комунальні послуги, за якого споживачі оплачують лише спожиті ними об'єми житлово-комунальних послуг, та його оприлюднення;

- оприлюднення органами місцевого самоврядування нових цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, узгоджених з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, та експертних висновків щодо нових цін та тарифів, підготовлених територіальними відділеннями Антимонопольного комітету України.

Стаття 3. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

- протягом трьох місяців забезпечити затвердження нового порядку розрахунку цін і обчислення тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до вимог цього закону та проведення його відкритого обговорення за участю представників громадськості;

- при підготовці проектів законів про внесення змін до Державного бюджету України на 2011 рік та про Державний бюджет України на 2012 рік зосередити увагу на підвищенні доходів населення як першочерговому завданні соціально-економічної та грошово-фінансової політики держави;

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

- забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

3. Запропонувати органам місцевого самоврядування переглянути ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги після затвердження Кабінетом Міністрів України нового порядку їх розрахунку/обчислення.

  

Голова Верховної Ради України

Опрос