Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" относительно добровольного участия в системе общеобязательного государственного социального страхования

Проект закона Украины от 18.07.2011 № 9018
Дата рассмотрения: 18.07.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2-3, ст. 11) такі зміни:

1. Пункт 4 частини першої статті 4 доповнити реченням такого змісту:

"Фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають стаж роботи, достатній для призначення пенсії за віком (в тому числі на пільгових умовах), беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування".

2. Пункт 3 частини першої статті 7 доповнити абзацом такого змісту:

"для платників, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 цього Закону - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування зазначеними особами є умовою зарахування стажу їх підприємницької діяльності до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, пропорційно до суми здійсненого внеску відносно мінімального розміру страхового внеску, встановленого для фізичних осіб - підприємців".

3. У статті 8:

1) абзац перший частини одинадцятої доповнити словами "(крім фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають стаж роботи, достатній для призначення пенсії за віком (в тому числі на пільгових умовах);

2) абзац дванадцятий частини двадцять третьої викласти у такій редакції:

"Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці п'ятому частини одинадцятої цієї статті, а також сума єдиного внеску, що добровільно сплачується фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають стаж роботи, достатній для призначення пенсії за віком (в тому числі на пільгових умовах), розподіляється:".

4. У статті 10:

1) у частині першій:

абзац другий після цифри "4" доповнити словами "(крім фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають стаж роботи, достатній для призначення пенсії за віком (в тому числі на пільгових умовах)";

після абзацу другого доповнити абзацом такого змісту:

"фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають стаж роботи, достатній для призначення пенсії за віком (в тому числі на пільгових умовах) - одночасно на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування".

У зв'язку з цим абзаци третій та четвертий вважати відповідно четвертим та п'ятим;

2) у частині п'ятій:

у абзаці першому слова "двадцять четвертої" замінити словами "двадцять третьої";

у абзаці другому слова "в абзацах третьому та четвертому" замінити словами "в абзацах четвертому та п'ятому";

у абзаці четвертому слова "в абзацах третьому та четвертому" замінити словами "в абзацах четвертому та п'ятому"; слова "двадцять четвертої" замінити словами "двадцять третьої".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

  

Голова Верховної Ради України

  

Опрос