Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно усиления ответственности за самовольное размещение малых архитектурных форм)

Проект закона Украины от 20.06.2011 № 8707
Дата рассмотрения: 04.07.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за самовільне розміщення малих архітектурних форм)

Верховна Рада України постановляє:

I. До Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984 р., додаток N 51, ст. 1122) внести такі зміни:

1. Після статті 152 додати нову статтю 1521 такого змісту:

"Стаття 1521. Самовільне розміщення малих архітектурних форм

1. Самовільне, тобто таке, що порушує встановлений законодавством порядок розміщення на території населених пунктів, а також за їх межами, малих архітектурних форм -

тягне за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією малих архітектурних форм, предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

2. Ті самі дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення -

тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією малих архітектурних форм, предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

3. Систематичне вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті -

тягне за собою накладення штрафу у розмірі від чотирьох до восьми тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією малих архітектурних форм, предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Примітки. 1. Положення статті 1521 застосовуються до таких малих архітектурних форм: павільйони, кіоски, ларьки, палатки, ятки, лотки, літні майданчики, павільйони зупинок громадського транспорту з вбудованими приміщеннями торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення.

2. Дія статті 1521 не поширюється на розміщення палаток, які встановлені з метою проведення політичної, громадської або передвиборчої діяльності (в тому числі агітаційної та пропагандистської роботи)".

2. У статті 221 слова "статтею 146," замінити словами "статтями 146, 1521,".

3. У статті 255 після цифри "152" додати цифру "1521".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Статтю 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон від 17.02.2011 N 3038-VI) викласти у такій редакції:

"Стаття 28. Малі архітектурні форми і тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності

1. Мала архітектурна форма - невелика споруда декоративного, допоміжного чи іншого призначення, що використовується для покращення естетичного вигляду громадських місць і міських об'єктів, організації простору та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів.

До малих архітектурних форм належать:

1) альтанки, павільйони, навіси, кіоски, ларьки, палатки, ятки, лотки, літні майданчики;

2) паркові арки (аркади) і колони (колонади);

3) вуличні вази, вазони і амфори;

4) декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади;

5) монументальна, декоративна та ігрова скульптура;

6) вуличні меблі (лавки, лави, столи);

7) садово-паркове освітлення, ліхтарі;

8) сходи, балюстради;

9) паркові містки;

10) обладнання дитячих ігрових майданчиків;

11) павільйони зупинок громадського транспорту;

12) павільйони зупинок громадського транспорту з вбудованими приміщеннями торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення;

13) огорожі, ворота, ґрати;

14) меморіальні споруди (надгробки, стели, обеліски тощо);

15) рекламні та інформаційні стенди, дошки, вивіски;

16) інші об'єкти, визначені законодавством.".

 

Голова Верховної Ради України

Опрос