Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 207 Налогового кодекса Украины относительно налогообложения операций в сфере туризма

Проект закона Украины от 16.06.2011 № 8690
Дата рассмотрения: 16.06.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 207 Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій у сфері туризму

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 207 Податкового кодексу України викласти в такій редакції:

"Стаття 207. Спеціальні правила оподаткування операцій у сфері туризму

207.1. Цією статтею встановлюються правила оподаткування операцій поставки туристичного продукту, що виконуються туроператорами, які працюють із замовниками (туристами) від власного імені та використовують поставки товарів або послуг, надані іншими платниками податку, для формування і надання туристичних продуктів, а також турагентами, що здійснюють посередницьку діяльність із реалізації туристичного продукту туроператорів.

Цією статтею також встановлюються правила оподаткування посередницької діяльності туроператорів (турагентів), що діють від імені та за рахунок туристів.

207.2. Операції, проведені на умовах, викладених у пункті 207.1 цієї статті, туроператором (турагентом) у зв'язку з туристичною поїздкою, вважаються єдиною послугою - турпродуктом, поставленою туроператором (турагентом) туристу.

207.3. Базою оподаткування, що стосується єдиної послуги, наданої туроператором (турагентом), є маржа туроператора (турагента), тобто різниця між сукупною сумою без урахування ПДВ, що має бути сплачена туристом, та фактичною собівартістю для туроператора (турагента) поставок товарів або послуг, наданих іншими платниками податку (або нерезидентам - для виїзного туризму), якщо ці поставки здійснюються безпосередньо на користь туриста. При цьому фактичною собівартістю для туроператора є суми, нараховані (підлягають сплаті) постачальникам (виконавцям) товарів і послуг, що включаються до складу туристичного продукту, включаючи ПДВ, а для турагента - сума, що сплачується туроператору.

207.4. В разі здійснення туроператором (турагентом) посередницької діяльності, пов'язаної з придбанням туристичних послуг за дорученням туриста, базою оподаткування є винагорода туроператора (турагента), що виплачується туристом на користь туроператора (турагента) за здійснення такої посередницької діяльності.

207.5. ПДВ, сплачений туроператором (турагентом) іншим платникам податку у зв'язку з придбанням товарів або послуг, що включаються до фактичної собівартості єдиної послуги, не підлягає віднесенню до складу податкового кредиту туроператора (турагента). До складу податкового кредиту туроператора (турагента) підлягає включенню ПДВ, сплачений іншим платникам податку при придбанні товарів або послуг, що використовуються ним в господарській діяльності та не включаються до фактичної собівартості єдиної послуги".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України  

В. ЛИТВИН 

Опрос