Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно гарантий ответственности государства за возвращение сбережений граждан)

Проект закона Украины от 02.06.2011 № 8607
Дата рассмотрения: 02.06.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантій відповідальності держави за повернення заощаджень громадян)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 2 Закону України "Про державний внутрішній борг України" (Відомості Верховної Ради України, 1992, N 41, ст. 598) викласти у такій редакції:

"Стаття 2. Склад державного внутрішнього боргу України

До складу державного внутрішнього боргу України входять:

позичання Уряду України і позичання, здійснені при безумовній гарантії Уряду, для забезпечення фінансування загальнодержавних програм;

зобов'язання держави перед громадянами України, які внаслідок знецінення втратили грошові заощадження, поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, придбані в установах Ощадного банку СРСР, що діяли на території України: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР;

зобов'язання держави за грошовими заощадженнями громадян України, поміщених в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років і які знаходились на рахунках цих установ не менше одного повного календарного року в період 1992 - 1995 років.

Державний внутрішній борг України складається із заборгованості минулих років та заборгованості, що знову виникає по боргових зобов'язаннях Уряду України.".

2. Частину четверту статті 6 Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1997 p., N 8, ст. 60, ст. 61; 1998 p., N 35, ст. 240; 2008 р., N 5-8, ст. 78) викласти у такій редакції:

"Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею в розмірі не менше ніж один відсоток від внутрішнього валового продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року.".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:

- передбачити видатки бюджету, необхідні для реалізації цього закону при підготовці проекту Державного бюджету України на 2012 рік;

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос